islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia SR – Košický kraj’s post

🏍 HAZARDUJÚCI MOTORKÁRI NA VEĽKONOČNÝCH CESTÁCH

➡️ Počas celého sviatočného obdobia boli v teréne aj príslušníci Policajného zboru, ktorí dohliadali na Vašu bezpečnosť i na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

🙏 Našťastie, počas sviatkov sme na cestách Košického kraja nezaznamenali žiadnu tragickú dopravnú nehodu. Zaznamenali sme však opäť nezodpovedných vodičov, ktorí si za volant sadli pod vplyvom alkoholu či vodičov, ktorých jazda bola totálnym hazardom s vlastným životom a zdravím.

🤦‍♀️ V piatok (29.3.) krátko po 14.15 hodine úplne nezmyselne hazardoval so svojim život vodič, ktorý s motocyklom smeroval po ceste I/16, a to v smere od Drienovca na Turňu nad Bodvou. Rýchlosť, ktorou uháňal na svojej motorke, bola v čase merania až 192 km/h! Takáto „jazda stála“ vodiča 600 eur.

🤭 Aj v nedeľu (31.3.) krátko pred 14.30 hodinou nezmyselne riskoval svoj život vodič motocykla, rýchlosť ktorého policajti namerali na ceste II/533 v Novoveskej Hute, a to 141 km/h. Tento vodič bol tak na veľkonočnú nedeľu „ľahší“ o 800 eur.

☝️ Na cestách Košického kraja policajti ešte viac zvýšia počet kontrol. Svoju pozornosť zamerajú nielen na vodičov osobných áut, ale aj na cyklistov, chodcov či motorkárov, ktorí patria medzi najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky.

🧐 Verte, že ich pozornosti neunikne arogantný a neprimeraný spôsob jazdy, ktorým niektorí vodiči áut i motorkári ohrozujú iných účastníkov cestnej premávky.

💁‍♀️ A keďže alkoholu na cestách stále neubúda, ani takýmto kontrolám sa vodiči nevyhnú. A nezabúdajte! Niektoré časy a miesta kontrol zverejníme, avšak môže sa stať, že niektorý deň zatvoríme práve Vaše miesto či obec a bez dychovej skúšky sa z neho ani do neho žiadny vodič nedostane.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *