islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵 OBROVSKÁ LOĎ A NOVÉ HRACIE PRVKY NA DETSKOM IHRISKU RODINKA 🔵

🔹 Deti sa v našom meste môžu zahrať na ďalšom nádhernom ihrisku. Tentokrát pribudli nové hracie prvky na detskom inkluzívnom ihrisku Rodinka vo vnútrobloku na Rastislavovej ulici. Ide o projekt Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré zo svojho rozpočtu poskytlo na tento účel dotáciu vo výške 42 600 €.

🔹 Dnes ho slávnostne prestrihnutím pásky otvorili dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak a primátor mesta Anton Danko.

🔹 „Najväčším zadosťučinením je vidieť, že tie deti sa hrajú a bavia na tomto ihrisku a majú z toho obrovskú radosť. Deti dnes veľa času trávia pred displejmi, a tak sme chceli vytvoriť miesto, kde by mohli spolu tráviť čas celé rodiny. Ďakujem primátorovi a mestu za to, že sa podujali toto ihrisko vybudovať,“ uviedol Milan Krajniak.

🔹 „My pokračuje v zámere obnovy a výstavby detských a viacúčelových ihrísk na svojom území. Som veľmi rád, že sa nám podarilo revitalizovať aj toto ihrisko. Je naozaj krásne a verím, že poslúži všetkým obyvateľom. V obnove a výstavbe detských a viacúčelových ihrísk chceme pokračovať aj naďalej tak, ako to bolo doteraz,“ povedal primátor Anton Danko.

🔹 Všetky prvky s výnimkou kolotoča sú z agátového dreva. Najväčším hracím prvkom na území celého mesta a dominantou tohto ihriska je veľká loď Nina s dĺžkou cca 19 m, ktorá má dve paluby a dve rampy. Vnútri lode sú dve lezecké siete, zvonku dve laminátové šmýkačky. Na prednú palubu vedú zvonku dve lezecké steny.

🔹 Nachádza sa tu aj menšia loď Pinta, Fit dráha, pružinová hojdačka včielka, pieskovisko, čln, kolotoč pre telesne hendikepované detičky i hojdačka hniezdo.


Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *