islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🟢 MESTO OŽILO FARBAMI TULIPÁNOV 🟢

🌷Naše mesto tak, ako každý rok, aj tentokrát rozkvitlo do nádherných farieb jari. Ich pestrosť a druh sa každoročne obmieňa. Cibule sú privezené priamo z krajiny tulipánov – Holandska.

🌷Pracovníci firmy Brantner vysadili vyše 21 000 ks cibúľ ešte v septembri minulého roku len na hlavnom kruhovom objazde. Ďalšie tisícky na ostatných priestranstvách.

🌷„Túto jar v meste kraľujú klasické farby – červená, biela, žltá a ostatný mix farieb. Obyvatelia i návštevníci mesta sa z nich môžu tešiť na veľkom kruhovom objazde, na Námestí sv. Egídia, na sídlisku JUH pri Kostole sv. Cyrila a Metoda, na Štefánikovej ulici, Ul. Levočskej, v predstaničnom parku a ostatných kruhových objazdoch vrátane mestských častí. Súčasťou jarnej výsadby je aj Allium – cesnak obrovský, či Fritillaria – Korunkovka kráľovská. Jarná výzdoba mesta rozkvitla tento rok približne o 3 týždne skôr ako po ostatné roky,“ uviedla vedúca oddelenia životného prostredia MsÚ v Poprade Daniela Gerčák Polaštiková.

🌷Po odkvitnutí tulipánov sa cibule vyberú, poškodené vytriedia a zvyšok sa po očistení uskladní. Pred jesenným vysádzaním sa následne doplnia požadované počty cibuliek. Tulipány po odkvitnutí nahradia letničky. Tie sú vysádzané po celom meste, teda všade tam, kde sú kvetinové záhony a mobilná zeleň. Výsadbe letničiek, rovnako ako pri výsadbe tulipánov, predchádza detailná príprava.

🌷„Každý záhon má svoj vlastný grafický návrh s druhmi kvetín, počtom kusov a farebným zložením. Letničky začneme sadiť už v tomto týždni do mobilných nádob a všade tam, kde nie sú vysadené tulipány. Tie kvitnú prakticky až do konca septembra,“ doplnila Daniela Gerčák Polaštiková.


Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *