islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵 PRAVIDELNÉ ČISTENIE PIESKOVÍSK 🔵

🔹Mesto začalo v týchto dňoch s pravidelným prečisťovaním pieskovísk, ktoré spočíva v preosievaní, prehrabávaní piesku a vyberaní nečistôt. Na území mesta sa nachádza 53 pieskovísk, ktoré je potrebné takýmto spôsobom prečistiť. Následne sú pieskoviská doplnené novým pieskom.

🔹 Čistenie sa vykonáva v spolupráci s aktivačnými pracovníkmi a so spoločnosťou Brantner, s ktorou má mesto Poprad uzatvorenú zmluvu o poskytovaní verejnoprospešných služieb.

🔹„Počas celého obdobia, kedy sa pieskoviská využívajú, RÚVZ odoberá vzorky piesku. Ak sa zistí jeho kontaminácia, upovedomí o tom prevádzkovateľa, teda mesto Poprad a v takomto prípade sa z pieskoviska kompletne vyvezie starý piesok, vyčistí sa, vyumýva obruba pieskoviska a dovezie nový piesok,“ vysvetlila vedúca oddelenia životného prostredia MsÚ Daniela Gerčák Polaštiková.

🔹 Mesto zároveň vyzýva majiteľov psov a mačiek, aby rešpektovali značky pri detských ihriskách a nevodili domácich miláčikov na detské ihriská a pieskoviská . Týmto spôsobom zabezpečia deťom bezpečný a zdravý priestor na hranie.


Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *