islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

STRETNUTIE VLADYKU JONÁŠA S PRIMÁTOROM A POSLANCAMI MESTA PREŠOV

Prešovský arcibiskup metropolita Jonáš Maxim prijal v pondelok 15. apríla na Gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade v Prešove prešovského primátora Františka Oľhu a poslancov mesta Prešov, ktorí prijali jeho pozvanie.

Prezreli si Historickú expozíciu Prešovskej archieparchie a v arcibiskupskej Kaplnke sv. Jozefa sa vladyka spevom Christos voskrese modlil za poslancov, ich rodiny a ich poslanie.

Pred večerou vladyka všetkých srdečne privítal a poďakoval za doterajšiu spoluprácu Mesta Prešov a Gréckokatolíckej cirkvi a vyjadril nádej, že táto spolupráca pre občanov sa bude ďalej rozvíjať. „Tým, ktorým vy slúžite po materiálnej stránke, Cirkev pomáha duchovne. Ide nám spoločne v podstate o tých istých ľudí, o ich dobro“, povedal vladyka. Zároveň vychádzajúc z evanjelia dňa poukázal na stretnutie Ježiša s kráľovským úradníkom, ktorý ho prosil o uzdravenie syna. Úradník ešte neprišiel ani domov a jeho sluhovia mu oznámili, že jeho syn žije a je uzdravený. „Aj toto naše stretnutie je stretnutie duchovných s úradníkmi – predstaviteľmi úradu, ktorí zastávate dôležité miesta v meste a ste zástupcami občanov v ich potrebách. Prajem vám, aby sa vám darilo vo vašom dôležitom a zodpovednom poslaní a žehnám vám.“ Na tieto slová nadviazal primátor František Oľha a v mene všetkých poďakoval za pozvanie a požehnanie do ich práce pre Prešovčanov. Zároveň predstavil jednotlivých poslancov a poslankyne vladykovi Jonášovi, ktorý je na začiatku svojej služby arcibiskupa metropolitu v Prešove.

Stretnutie prebiehalo v príjemnej atmosfére a bolo zo strany vladyku Jonáša prejavením úcty voči predstaviteľom Prešova a ich prostredníctvom voči občanom mesta, ktorých zastupujú.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *