islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

🆙🛠MODERNIZÁCIA SPŠ STROJNÍCKEJ V PREŠOVE SPUSTENÁ📢

👩‍🏫🏫Vzdelávacia infraštruktúra sa najnovšie cez iniciatívu dobiehajúcich regiónov Catching-up regions zlepší v župnej Stredná priemyselná škola strojnícka, Duklianska 1, Prešov, ktorá vychováva strojárov, mechatronikov či technikov. 🔛Aktuálne spustený projekt prinesie obnovu jej strešného plášťa, elektroinštalácie, sociálnych zariadení a nové materiálno-technické dovybavenie.
👌Realizuje sa cez operačný program IROP a jeho rozpočet predstavuje takmer 3,53 mil. eur💶. My ako zriaďovateľ školy sa na ňom podieľame spolufinancovaním vo výške približne 270-tisíc eur💰.

🔩Rekonštrukcia strechy školy sa týka odstránenia funkčných porúch strešného plášťa na jej 8 objektoch o rozlohe 9-tisíc m².

🔌Elektroinštalačné práce prinesú nové hlavné aj núdzové osvetlenie, rozvody kamerový systém, elektrickú a hlasovú signalizácii požiaru.

🚽V pláne je aj modernizácia vytypovaných sociálnych zariadení a šatní, ako aj realizácia WC pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu.

🗜V škole sa dovybaví laboratórium elektroinštalácií a datových sietí, taktiež laboratórium elektrotechniky a elektroniky i učebňa dielenských priestorov. Pribudne tu nový 3D simulátor elektrických inštalácií, tzv. ELE stoly, trenažér zvárania či plazmové rezacie zariadenie.

🆕A vytvorí sa nové laboratórium zvárania.

✊Zámer je projekt zavŕšiť do konca roka 2023.


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *