islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

💪POSILŇUJEME SPOLUPRÁCU S BIZNIS SEKTOROM🧑‍💼💶

☕🥪Biznis raňajkami s podnikateľským sektorom – konkrétne vyše dvadsiatkou firiem z okresu Prešov, ktoré zamestnávajú nad 50 ľudí, sme včera odštartovali nový koncept spolupráce. V rámci svojich kompetencií chceme zacieliť na podporu biznis sektora v regióne a prispieť k jeho ďalšiemu rozvoju. Do spolupráce pritom pozývame aj akademickú sféru, vedu a výskum so zámerom rozšíriť ju i na neziskový sektor👌.

✅Spoločne sme včera otvorili hneď viacero tém. Kľúčovými boli vzdelávanie a špeciálne to duálne, ale aj možnosti zapájania sa do štátnych výziev čerpania eurofondov. V centre záujmu bola tiež dopravná infraštruktúra, ľudské zdroje a zamestnávanie ľudí z marginalizovaných rómskych komunít.

🔛Výsledkom našej spolupráce má byť zlepšenie podnikateľského ekosektora a zvýšenie počtu pracovných miest v kraji. Prepojením na oblasť vedy a výskumu sa majú tiež okrem sekundárneho hospodárstva podporiť aj inovácie a startupy.
🤝Spoluprácu chceme posilniť i cez aktuálnu projektovú ideu, ktorá má napomôcť vytvoriť v kraji tzv. regionálny inovačný ekosystém.


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *