islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Staré Mesto – srdce Bratislavy’s post

Pokračujeme aj v tomto roku! 🏊‍♀️ Minulý rok sme nadviazali spoluprácu so SportInstitute, ktorí poskytujú základné a zdokonaľovacie plavecké výcviky pre žiakov na I. stupni základných škôl.

🤝 Výsledkom našich stretnutí a overenej spolupráce je pokračovanie bezplatných plaveckých tréningov pre všetky prvostupňové ročníky staromestských škôl. To znamená že každé dieťa navštevujúce školu v Starom Meste absolvuje v 1. až 4. ročníku základny tréning malého plavca.

🏅 V roku 2023 vďaka tejto spolupráci takmer 1600 detí zo siedmich škôl absolvovalo kompletný kurz plávania. A to je krásna vec.

SportInstitute je členom Slovenskej plaveckej federácie a má vypracovaný vlastný systém práce s deťmi, ktorý je schválený Fakultou telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave.

🏊‍♂️ Deti si na plaveckom kurze osvojili techniku všetkých plaveckých štýlov. „Spravidla sa mladším plavcom najlepšie pláva na chrbte, pretože majú priestor na dýchanie a nemusia ponárať hlavu do vody. Ponáranie je pre mnohé deti problém – boja sa, možno majú aj zlú skúsenosť. Snažíme sa žiakov učiť plavecké štýly postupne podľa ich schopností, zručností a s prihliadnutím na ich vek,“ vysvetľuje Rastislav Bielik, hlavný plavecký tréner organizácie.

❤️ Ďakujeme občianskemu združeniu SportInstitute za spoluprácu a tešíme sa z jej pokračovania!

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *