islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Staré Mesto – srdce Bratislavy’s post

Smart riešenia už čoskoro aj pri vjazdoch áut do historického centra mesta! 🚗🏰 Chceme priniesť efektívne digitálne riešenia, ktoré budú vstupy áut do centra podmieňovať iba nevyhnutným účelom a zároveň organizáciu vjazdu zmodernizovať.

📣 Vyzývame preto všetkých šikovných programátorov, ktorí by chceli „hacknúť“ vjazdy áut do Starého Mesta, aby sa zapojili do Hackathonu, ktorý organizujeme spolu s rezortom regionálneho rozvoja a investícií a spoločnosťou Campus City.

👉 Súťaž riešení a digitálnych možností pre vjazdy do historického centra bude začiatkom septembra. Víťaza vyberie porota zložená s odborníkov zo samosprávy, štátnej správy ale aj biznis sveta.

👉 Centrum je naozaj veľmi špecifická časť mesta, žijú tu rezidenti, ktorí vlastnia auto, sídlia tu desiatky reštaurácií a kaviarní, ktoré potrebujú pravidelné zásobovanie a zároveň sa po pešej zóne pohybuje množstvo domácich ale aj zahraničných návštevníkov, ktorí sa potrebujú cítiť v meste bezpečne.
Automatizovaným spracovaním dát bude možné efektívne spravovať vstupy do historického centra, využiť údaje na monitorovanie porušovania poriadku, využiť údaje na vytvorenie nízkoemisnej zóny, či poskytnúť údaje na ďalšie spracovanie iným subjektom.

ℹ️ Informácie o registrácii záujemcov, ktorí by chceli zlepšiť život v Starom Meste prinesieme už čoskoro.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR
Hacknime.to

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *