islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Štátna ochrana prírody SR’s post

ℹ ROKOVANIA OCHRANÁROV S POĽOVNÍKMI O SPOLUPRÁCI

👉 V Dome poľovníkov v Bratislave sa včera uskutočnilo spoločné rokovanie zástupcov Slovenská poľovnícka komora (SPK), Slovenský poľovnícky zväz (SPZ), Štátnej ochrany prírody SR (ŠOP SR) a @Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR).

🤝 Stretnutie iniciovala ŠOP SR s cieľom nadviazať spoluprácu medzi pracovníkmi Zásahového tímu pre medveďa hnedého ŠOP SR a poľovníckymi subjektmi, ktoré zastrešuje SPK a SPZ, pri riešení problémových jedincov medveďa hnedého. Štátni ochranári navrhli zástupcom SPK a SPZ možnosť využitia dohôd o spolupráci medzi ŠOP SR a poľovníckymi subjektami pri riešení konkrétnych identifikovaných problémových jedincov medveďa hnedého.

▶️ Účastníci spoločného rokovania sa po podrobnom posúdení obsahu návrhu dohôd o spolupráci zhodli, že je ich potrebné prerokovať aj s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a že diskusia s obidvomi rezortnými ministerstvami bude naďalej pokračovať.

👉 V rámci spoločného stretnutia účastníci diskutovali aj o návrhu zástupcov poľovníckej samosprávy, týkajúceho sa vyhodnotenia a aktualizácie opatrení Programu starostlivosti o medveďa hnedého.

🤝 Zástupcovia jednotlivých subjektov sa na stretnutí zhodli, že aktuálna situácia medzi poľovníkmi, lesníkmi, ochrancami prírody, či obyvateľmi vidieka i miest je vyhrotená a politicky manipulovaná. MŽP SR, ŠOP SR, SPZ a SPK majú záujem na spolupráci pri riešení problémových jedincov medveďa hnedého a je vhodné, aby spoločne urobili efektívne opatrenia smerujúce k upokojeniu situácie.

#spolupráca #upokojeniesituácie #ochranári #poľovníci #sopsr #spk #spz #mžpsr #medveďhnedý


Autor správy, foto a správu publikoval Štátna ochrana prírody SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *