islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Úrad vlády Slovenskej republiky’s post

ROBERT FICO NA MIMORIADNOM ZASADNUTÍ EURÓPSKEJ RADY V BRUSELI
Dvojaká kvalita potravín, Únia kapitálových trhov aj riešenie problému paralelného exportu liekov boli témami mimoriadneho zasadnutia Európskej rady v Bruseli.

„Požiadal som predsedu Európskej rady, aby sa problematike dvojakej kvality potravín venovala náležitá pozornosť. Nemôžeme dovoliť, aby sme na vnútornom trhu EÚ vytvárali dvojaké štandardy,“ vyhlásil po skončení samitu predseda vlády SR Robert Fico. Dodal, že uplatňovanie aktuálne platnej smernice o nekalých obchodných praktikách je potrebné pozorne sledovať. „Ak sa ukáže, že existujúca legislatíva je nedostatočná, požiadame o predloženie nového alebo o revíziu existujúceho legislatívneho návrhu,“ doplnil slovenský premiér.

Lídri sa na stretnutí v Bruseli zaoberali aj otázkou Únie kapitálových trhov. „Musím priznať, že viaceré členské štáty nás tlačili do postupnej harmonizácie dane z príjmov právnických osôb. Zachovanie suverenity v tejto kľúčovej politike je však pre nás zásadné,“ podčiarkol Robert Fico. Tlak na harmonizáciu daní predseda vlády SR odmieta, pretože podľa jeho slov je daňová politika národnou kompetenciou národných štátov a má ňou zostať aj naďalej.

Európska únia už dlhodobo bojuje s nedostatkom či výpadkami liekov na trhu. Dôvodom je paralelný export liekov z krajín, v ktorých sú ich ceny nižšie. „Do záverov prijatých na samite sa nám podarilo dostať odkaz na transparentnosť dodávateľských reťazcov, čo môže zabrániť bezbrehému obchodovaniu na úkor našich pacientov,“ objasnil Robert Fico.

📌 Podrobnejšie informácie o mimoriadnom samite predseda vlády SR Robert Fico zhrnul na tlačovej konferencii, ktorej záznam si môžete pozrieť tu: https://fb.watch/rxY-PKiWlS/


Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *