islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PODPORILI SME JADROVÚ INICIATÍVU Minister financií Igor Matovič sa podpísal pod spoločný postup krajín Európskej únie, ktorý m…

PODPORILI SME JADROVÚ INICIATÍVU

Minister financií Igor Matovič sa podpísal pod spoločný postup krajín Európskej únie, ktorý má priniesť jednoduchšie a lacnejšiu výstavbu jadrových zdrojov. Ide o iniciatívu jeho francúzskeho kolegu Bruna Le Mairea, ktorú spolu s nami podpísalo aj Bulharsko, Česko, Fínsko, Chorvátsko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko a Slovinsko. Ministerstvo financií SR sa tak opäť dostalo na stránky najvýznamnejších európskych médií ako Le Figaro (https://bit.ly/2X0blrm), Die Welt (https://bit.ly/3v3Fdzz), La Reppublica či Le Soir.

Ministerstvo financií na medzinárodnej úrovni dlhodobo upozorňuje na to, že ak chceme dosiahnuť klimatické ciele, musíme na to využiť všetky dostupné technológie. Našou snahou je preto uznanie jadrovej energie ako nízkouhlíkového zdroja, čo bude mať zásadný vplyv na verejné financie potrebné na zelenú transformáciu.

💡Prečo si myslíme, že jadrová energia je budúcnosť?

📎Je kľúčová, cenovo dostupná, stabilná a nezávislá. Chráni spotrebiteľov pred kolísaním cien, ktorého sme v súčasnosti svedkami.
📎Rozhodujúcim spôsobom prispieva k nezávislosti nášho zásobovania elektrinou a energiou. Aj veľké objemy dokážeme totiž zabezpečiť bez zvyšovania našej závislosti od dodávok z krajín mimo Európskej únie.
📎Je bezpečná a inovatívna. Európska jadrová energetika je technologicky vyspelým odvetvím, ktorému vo svete právom patrí popredné miesto. Jej rozvoj by mohol v blízkej budúcnosti zabezpečiť vysoko kvalifikované pracovné miesta pre viac ako milión Európanov. So spoluprácou medzi členskými štátmi totiž budeme čoskoro schopní vyrábať nové moderné reaktory.

#ministerstvofinancii #jadrovainiciativa #zdroje #jadrovaenergia #buducnost


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *