islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Poklady Veľkomoravskej ríše a destinácia Danube Islands. Vyberte sa tematickými cestami nášho kraja

POKLADY VEĽKOMORAVSKEJ RÍŠE A DESTINÁCIA DANUBE ISLANDS. VYBERTE SA TEMATICKÝMI CESTAMI NÁŠHO KRAJA
Vo videu vám predstavíme dve krásne tematické cesty, ktoré pretínajú Bratislavský kraj. Prvá vás zavedie do minulosti a za kultúrou a druhá je spojená s oddychom.

👑 Na úpätí Malých Karpát, nad malebným Svätým Jurom, ležia pozostatky Veľkomoravskej ríše. Hradisko Neštich je súčasťou Cyrilometodskej cesty, ktorá sa len nedávno stala Európskou kultúrnou cestou a v našom kraji má sedem zastávok, ktoré nesú odkaz vierozvestcov. Okrem Neštichu vás zavedie na hrad Devín, do Marianky, ku Katedrále sv. Martina či Kostolu sv. Cyrila a Metoda a na Kalváriu. Projekt je spolufinancovaný z programu INTERREG V-A a spolupracujú na ňom Slovensko a Česká republika.

🦆 Vďaka slovensko-maďarskému projektu Bike & Boat ožíva destinácia Danube Islands – Dunajské ostrovy. Povodie Malého a Mošonského Dunaja môžete objavovať na splavoch, cyklovýletoch či turistike. Medzi obľúbené atrakcie patria vodné mlyny a v oblasti môžete pozorovať mimoriadne vzácnu faunu a flóru.

Video vzniklo pri príležitosti Dňa európskej spolupráce, ktorý nám pripomína skvelé cezhraničné projekty, ktorých sme súčasťou. Túto iniciatívu koordinuje program spolupráce INTERACT a jeho riadiacim orgánom je Bratislavská župa.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *