islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POLICAJNÝ PREZIDENT PO STRETNUTÍ S FUTBALOVÝM ZVÄZOM: NECHUTNOSTI V TRNAVE SA UŽ NESMÚ OPAKOVAŤ Dočasný policajný prezident Šte…

POLICAJNÝ PREZIDENT PO STRETNUTÍ S FUTBALOVÝM ZVÄZOM: NECHUTNOSTI V TRNAVE SA UŽ NESMÚ OPAKOVAŤ

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran: „Stretnutie naplnilo moje očakávania. Obidve strany sme sa zhodli na tom, že situácia z Trnavy sa už nesmie opakovať. Je preto dôležité urýchlene prijať novelu zákona o organizovaní verejných podujatí a zo strany klubov vychovávať a pôsobiť na správanie fanúšikov. A najmä je potrebné sfunkčniť informačný systém s databázou krízových fanúšikov, ktorý chceme, aby prešiel pod MV SR.“ Systém bude obsahovať dostupné údaje o závadových fanúšikoch a títo nebudú vpustení na štadióny.

Tomuto stretnutiu predchádzalo zasadnutie v rámci medzirezortného Expertného koordinačného orgánu pre boj so zločinnosťou, ktorého sa za políciu zúčastnil vedúci oddelenia diváckeho násilia úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru.

Podnetom k novelizácii sú doterajšie poznatky identifikované aplikačnou praxou (napr. kukla ako zakázaný predmet, sprísnenie finančných sankcií) a reflektovanie na požiadavky vyplývajúce z Dohovoru Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane, bezpečnosti a usporiadateľským službám na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *