islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POLICAJTI CHYTILI PRIAMO VO VLAKU PREVÁDZAČOV AJ S MLADISTVÝM MIGRANTOM Policajti zadržali prevádzačov spolu s prevádzaným migr…

POLICAJTI CHYTILI PRIAMO VO VLAKU PREVÁDZAČOV AJ S MLADISTVÝM MIGRANTOM

Policajti zadržali prevádzačov spolu s prevádzaným migrantom vo vlaku. Ich zadržanie je výsledkom operatívno-pátracej činnosti príslušníkov národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii a okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom.

V prípade migranta, išlo o mladistvú osobu, ktorá utiekla z Centra pre deti a rodiny v Medzilaborciach. V prípade prevádzačov išlo o dvoch Afgancov s povolením na pobyt v Rakúsku. Do Medzilaboriec prišli z Rakúska. Po predchádzajúcej dohode vyzdvihli mladistvého na železničnej stanici, odkiaľ pokračovali vlakom smerom na Humenné.

Ich cieľovou destináciou malo byť Nemecko, kde mali za 600,- eur mladistvého previesť. Cestu im prekazili kolegovia z obvodného oddelenia Policajného zboru Koškovce. Všetkých troch zadržali vo vlaku na zastávke Hankovce (okr. Humenné).

Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii aktuálne vykonáva procesné úkony a nie je vylúčené, že ich výsledkom bude obvinenie a návrh na väzbu. Mladistvá osoba bude vrátená späť do Centra pre deti a rodiny Medzilaborce.

Foto: ilustračná


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *