islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POLICAJTI NAŠLI PODCHLADENÝCH MIGRANTOV, NEĎALEKO SA UKRÝVAL AJ PREVÁDZAČ Slovensko-ukrajinské hranice prekročili 10 nelegálni …

POLICAJTI NAŠLI PODCHLADENÝCH MIGRANTOV, NEĎALEKO SA UKRÝVAL AJ PREVÁDZAČ

Slovensko-ukrajinské hranice prekročili 10 nelegálni migranti. Potom prešli pešo až do obce Ubľa, kde ich zadržali policajti z oddelenia hraničnej kontroly PZ Ubľa. Neďaleko tohto miesta sa ukrýval ešte jeden muž, ktorý mal cudzincov odtiaľ odviezť. Pre podozrenie z prevádzačstva policajti zadržali aj jeho. Keďže cudzinci boli podchladení, policajti im okamžite poskytli potrebnú pomoc.

Na základe zistených informácií prípad prevzali policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Vodičom bol 26 ročný ukrajinský občan. Podľa pôvodného plánu mal šiestich Bangladéšanov a štyroch Pakistancov naložiť do osobného motorového vozidla a previezť cez naše územie až do Čiech. Zinkasovať mal za každého 10 000,- CZK.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP vodiča obvinil z trestného činu prevádzačstva a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov. S cudzincami prebiehajú procesné úkony, až po ich ukončení bude zrejmé, čo s nimi bude ďalej.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *