islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Politici Hlasu a Smeru o regionálnom rozvoji opäť nehovoria pravdu Už som sme si zvykli, že keď niečo tvrdia politici Smeru ale…

Politici Hlasu a Smeru o regionálnom rozvoji opäť nehovoria pravdu

Už som sme si zvykli, že keď niečo tvrdia politici Smeru alebo Hlasu, je to klamstvo alebo nekompetentnosť. Podpredseda Hlasu a starosta Becík ma dnes obvinil z nedostatočnej podpory regiónov. Pritom obec, na čele ktorej stojí, patrí medzi úspešných prijímateľov prostriedkov z EÚ. Jeho tvrdenia o tom, že Ministerstvo Investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie nevyhlasuje výzvy na podporu regiónov, sú preto čistá účelová lož.

Od marca 2020 sme zaviedli desiatky zmien v riadení eurofondov, aby sme urýchlili, zjednodušili a zlepšili čerpanie, a aby sa eurofondy čo najľahšie dostávali do regiónov, kde sú potrebné. Tieto zmeny starostovia a primátori oceňujú , dokonca aj tí z opozície, s ktorými sa tiež stretávam na rokovaniach alebo počas výjazdov po regiónoch. Od nástupu našej vlády v marci 2020 sme razantne zrýchlili čerpanie o 2,7 miliardy eur.

Áno, je to tak, že dodnes asi 450 obciam chýba prístup k pitnej vode, v mnohých obciach nemajú kanalizáciu, cesty sú v dezolátnom stave. Sú to všetko veci, ktoré na Slovensku mali byť dávno spravené a opravené. Že to tak stále nie je, je vizitka politikov Smeru a Hlasu, ktorí tu bačovali tri volebné obdobia. Kde bol pán Becík vtedy?

Rozumiem súčasnej nespokojnosti politikov strán Smer a Hlas, keď sú, po rokoch bohapustého šafárenia s verejnými financiami, zrazu konfrontovaní s tým, že eurofondy prideľujeme na základe férových a jasných kritérií, že podporu dostávajú kvalitné projekty bez ohľadu na stranícke tričko a nie výhradne ich politickí nominanti a rôzni oligarchovia, ako to bolo za predošlej vlády. My, na rozdiel od nich, riadime eurofondy profesionálne, transparentne, bez korupcie a zbytočnej byrokracie. Regióny sú pre nás prioritou.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *