islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POLOVIČATÉ A NEDOTIAHNUTÉ OPATRENIA NEMUSIA POMÔCŤ, PRAVIDLÁ NESMÚ STAVAŤ JEDNÝCH PROTI DRUHÝM 👉 Ak chce vláda vyhovieť len nie…

POLOVIČATÉ A NEDOTIAHNUTÉ OPATRENIA NEMUSIA POMÔCŤ, PRAVIDLÁ NESMÚ STAVAŤ JEDNÝCH PROTI DRUHÝM

👉 Ak chce vláda vyhovieť len niekomu, nevyhovie nikomu, lebo neférovými pravidlami nakoniec trpí spoločnosť ako celok. V boji s pandémiou sme však všetci spoločne na jednej lodi.

☝️ Prijaté pravidlá LOCKDOWNU považujeme za „mačkopsa“ a isté skupiny obyvateľstva oprávnene cítia krivdu, lebo opatrenia namiesto rešpektovania odborníkov aplikujú na ľudí naopak dvojaký meter.

☝️ „Opatrenia musia byť spravodlivé a vykonateľné, inak nebudú účinné. Zdravotníctvo kolabuje, preto sme za lockdown pre všetkých s kompenzáciami. Ale mali by sme počúvať odborníkov, nie v napätej situácii ľuďom oznámiť, že niekoľkým sa vyhovie a iní nech to vydržia. Buď hasíme oheň ako celok, alebo nič,“ reaguje predseda KDH Milan Majerský.

VLÁDA NEPOSLÚCHLA ODBORNÍKOV A USTÚPILA VIACERÝM

‼ Vláda po dlhom čase rozhodovania nakoniec ustúpila viacerým skupinám a opäť neposlúchla odborníkov. Je prirodzené, že ľudia ťažko prijímajú, ak majú byť školy otvorené bez obmedzení, ale bohoslužby majú čeliť tvrdým reguláciám. Že sa možno učiť v interiéri, ale športovať v kolektíve vonku už nie. Že výrobná sféra pobeží s nedotiahnutými pravidlami v režime OTP, ale mnohí živnostníci v službách nemôžu podnikať.

☝️ Pripomíname, že veriaci dostali mylný sľub, že verejné BOHOSLUŽBY už nebudú zastavené, pričom tento sa ruší ako súčasť balíka, kde vláda povolila pohyb a zhromažďovanie v iných oblastiach.

👉 „Prirodzene cítia krivdu. Cirkvi principiálne deklarovali jasný postoj k očkovaniu, dlhodobo vyzývajú k dodržiavaniu pravidiel a fungujú v obmedzenom režime. Teraz im je zobratý aj ten. Ako sa však ukazuje, pri dôslednom dodržiavaní opatrení bohoslužby nie sú prekážkou, ale vzhľadom na potrebu duševného zdravia naopak vážnym predpokladom k úspešnému zvládnutiu covidu,“ zdôrazňuje Milan Majerský.

➡ Myslíme si, že regionálne úrady verejného zdravotníctva dokážu operatívne reagovať tak v iných oblastiach, ako aj pri otázke podujatí v kostoloch, čo umožňuje ponechať verejné bohoslužby podľa prijatého covid-automatu. Vláda by prijaté pravidlá mala ešte raz zhodnotiť tak, aby pamätali na všetkých.

POLOVIČATÉ RIEŠENIA NEMUSIA PRINIESŤ ŽIADANÝ VÝSLEDOK

➡ Vzdelanie je pre spoločnosť nevyhnutné, ale dvojtýždňové prísnejšie opatrenia pre školy, ako ich navrhovali odborníci, by boli v tejto kritickej situácii pochopiteľné a dávali by lepšie vyhliadky na zastavenie hrozivého vývoja pandémie.

👉 Polovičaté riešenia nikdy nie sú dobré. Nemusia priniesť žiadaný výsledok a zároveň vzbudzujú zbytočné napätie tým, že istá skupina ľudí sa vždy bude právom cítiť ukrivdená.

👉 Treba tiež uviesť, že kým živnostníci budú na Slovensku „vypnutí“, ľudia v pohraničí budú chodiť za službami do susedných krajín. Aj to, že je zásadne nemanažérske prijať večer niečo, čo má platiť o niekoľko hodín – zvlášť, keď na to čakáme dlhší čas.

KOMPENZÁCIE, OČKOVANIE, DODRŽIAVANIE OPATRENÍ

✅ Zdôrazňujeme, že akékoľvek obmedzenia môžu priniesť zmenu iba vtedy, ak nebude chýbať masívna motivácia k očkovaniu, pravdivá komunikácia, dodržiavanie opatrení, ich dôsledná kontrola a operatívne prehodnocovanie tých pravidiel, ktoré sú neprimerané a v praxi sa ukázali ako nefunkčné.

✅ Opatreniami zasiahnutým zamestnávateľom, živnostníkom, zamestnancom i sektorom musí vláda podľa kresťanských demokratov doručiť okamžitú a zásadnú finančnú kompenzáciu tak, aby menší podnikatelia a živnostníci neboli znevýhodňovaní oproti veľkým zamestnávateľom.

✅ „Teraz nemáme na výber. Musíme sa zjednotiť ako národ a k jednote viesť rozumnými odbornými rozhodnutiami. Apelujem na vládu, aby to mala na pamäti pri akýchkoľvek prijímaných nariadeniach a ich prehodnocovaní,“ dodal líder KDH Milan Majerský.


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *