islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POMÔŽME KRISTÍNKE CHODIŤ 🙏 😔 Vojenská podporná nadácia už roky systematicky pomáha vojakom, vojenským dôchodcom, zamestnancom r…

POMÔŽME KRISTÍNKE CHODIŤ 🙏

😔 Vojenská podporná nadácia už roky systematicky pomáha vojakom, vojenským dôchodcom, zamestnancom rezortu, či ich rodinám – inak tomu nie je ani v prípade 21 ročnej Kristínky Hattalovej, ktorá trpí následkami mozgovej obrny.

🦽 Kristínka je síce odkázaná na invalidný vozík, no svojou snahou a tvrdou prácou sa snaží čo najviac zapájať do bežného života v Piešťanoch. Jej otec Richard Hattala pracuje v miestnom Vojenskom múzeu ako kustód, čiže správca zbierok a Kristínka tu aj napriek svojmu hendikepu príležitostne pomáha pri konzervácii a jednoduchej údržbe techniky.

🤩 Pred siedmimi rokmi začala navštevovať rehabilitačné centrum v Piešťanoch, kde absolvovala niekoľko pobytov a pri poslednom dokonca po prvýkrát vo svojom živote kráčala za pomoci zariadenia na chodenie.

🪙 Roky rehabilitácií však neboli zadarmo a Kristínkina rodina žiaľ vyčerpala svoje možnosti čo sa týka financií. Predvianočný čas je však symbolom nádeje a pomoci a preto budeme veľmi vďační, ak sa aj vy rozhodnete pomôcť členom našej vojenskej rodiny príspevkom na čísle účtu SK43 7500 0000 0040 2165 7587.

Kristínkin príbeh a tiež ďalšie, ktoré sa snaží podporiť vojenská nadácia nájdete na: https://vojenskanadacia.sk/

Vopred ďakujeme za každý príspevok.

#mosr #vojenskanadacia #vhu #zbierka #pomoc #rehabilitacia


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *