islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Pozostalí môžu využiť nové cintorínske služby, trh k Pamiatke zosnulých sa začne 26. októbra | Banská Bystrica

DUŠIČKY – VŠETKY POTREBNÉ INFORMÁCIE

➡ Príležitostný trh k Pamiatke zosnulých

Tento rok sa v Banskej Bystrici uskutoční v čase od 26. októbra do 2. novembra 2021 na tradičnom mieste – pred Barbakanom na Námestí Štefana Moysesa. Záujemcovia tu nájdu stánky s kvetmi, kyticami a slamienkami. Predajcovia budú k dispozícii od 9:00 do 18:00 hod.

➡ Dočasná zmena organizácie dopravy

V období od 22. októbra do 8. novembra 2021 bude vozidlám umožní vjazd od ulice A. Matušku k Rímskokatolíckemu cintorínu od vrchnej brány na parkovisko s kapacitou pre 28 automobilov.

➡ Novinky, ktoré môžete využiť

▪️ Na centrálnom mestskom cintoríne v Kremničke pribudlo pietne a pohrebné miesto pre nenarodené deti. Ide o jeden z úspešných projektov zrealizovaných vďaka participatívnemu rozpočtu mesta Banská Bystrica.

▪️ Služba „Zapáľ sviečku“: Ak nemôžete navštíviť hrobové miesta svojich blízkych, ale chcete si uctiť ich pamiatku, už existuje riešenie. Zamestnanci za vás na požiadanie zapália sviečku alebo položia na hrob kyticu, ktorú im pošlete, prípadne ju zabezpečia.

▪️ V ponuke sú aj služby očistenia hrobu od starej už nepotrebnej výzdoby, od napadaného lístia či konárov.

▪️ Automat na sviečky: Nájdete ho priamo v Urnovom háji v Kremničke. Slúži na predaj malých a veľkých náplní do kahancov. Potrebné je mať pri sebe 1 a 2-eurové mince, pretože platba kartou nie je možná. Podobný automat pribudne i na Rímskokatolíckom cintoríne na Námestí Štefana Moysesa.

➡ Ponúkané služby si môžu záujemcovia objednať telefonicky alebo e-mailom. Podrobné informácie sú dostupné na: https://zaaresbb.sk/krematorium-a-cintorinske-sluzby/sluzba-quotpoloz-svieckuquot. Viac o digitalizácii cintorínov nájdete na stránke mesta ⬇


Po minuloročnej prestávke, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu, mesto opäť pripravuje príležitostný trh k Pamiatke zosnulých. Stánky s kvetmi, kyticami a slamienkami budú umiestnené v tradičnej lokalite pred Barbakanom na Námestí Štefana Moysesa v dňoch od 26. októbra do 2. no… Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *