islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Predstavitelia cirkví na celoslovenskej ekumenickej bohoslužbe v Bratislave

V Novom evanjelickom kostole na Legionárskej ulici v Bratislave sa v nedeľu 23. januára 2022 konala celoslovenská ekumenická bohoslužba. Katolícku cirkev zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a trnavský arcibiskup Ján Orosch, ktorý je zároveň predsedom Rady pre ekumenizmus Konferencie biskupov Slovenska.

Evanjelickú cirkev a. v. reprezentoval generálny biskup Ivan Eľko, ktorý je zároveň predsedom Ekumenickej rady cirkví. Prítomný bol aj Róber Géresi, biskup Reformovanej cirkvi; Ján Szőllős, podpredseda Rady Bratskej jednoty baptistov; Ján Hradil, biskup Cirkvi československej husitskej; Štefan Evin, predseda Rady Cirkvi Bratskej; Ján Liba, biskup Apoštolskej cirkvi; Štefan Rendoš, superintendent Evanjelickej cirkvi metodistickej; Vlastimil Šulgan, arcibiskup Starokatolíckej cirkvi, a Ján Muráň, kazateľ Cirkvi adventistov siedmeho dňa. Ekumenická bohoslužba sa uskutočnila v rámci prebiehajúceho Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov.

Viac tu:


BRATISLAVA 24. januára 2022 – V Novom evanjelickom kostole na Legionárskej ulici v Bratislave sa v nedeľu 23. januára konala celoslovenská ekumenická bohoslužba. Katolícku cirkev zastupoval bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský a trnavský arcibiskup Ján Orosch, ktorý j…
Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *