islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PREDSTAVUJEME TÍM ODBORNÍKOV STRATÉGIE INKLUZÍVNEHO VZDELÁVANIA 🔹Zuzana Čerešňová pôsobí na Fakulte architektúry a dizajnu STU. …

PREDSTAVUJEME TÍM ODBORNÍKOV STRATÉGIE INKLUZÍVNEHO VZDELÁVANIA
🔹Zuzana Čerešňová pôsobí na Fakulte architektúry a dizajnu STU. Je spoluzakladateľku Výskumného a školiaceho centra bezbariérového navrhovania CEDA (Centre o Design for All).
🔹Dlhodobo sa venuje výskumu a vzdelávaniu univerzálneho dizajnu. Je tiež autorkou a riešiteľkou viacerých pedagogických a výskumných projektov CEDA zameraných na humánno-centrickú tvorbu.
🔹Spolupracovala aj na zaujímavom projekte VEGA, s názvom Univerzálne navrhovanie prostredia v súlade s požiadavkou inklúzie zdravotne limitovanej populácie do vzdelávacieho a pracovného procesu. Okrem tejto iniciatívy sa venovala zlepšovaniu prostredia pre študentov aj STU v Bratislave, kde sa prostredníctvom rozvojového projektu snažili vytvoriť podmienky pre štúdium študentov so špecifickými potrebami. Inkluzívnemu prostrediu škôl sa venovala aj vo svojej habilitačnej práci, inšpiráciu o rok neskôr hľadala aj v Bostone, kde absolvovala polročný Fulbrightov program.
🔹Trojicu projektov zameranú na prostredie uzatvára jej zatiaľ posledný projekt – Eliminácia architektonických, informačných a orientačných bariér.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *