islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Pri lockdowne pre všetkých záujem o očkovanie klesol. Presadzujeme, aby sa od budúceho týždňa pri prehodnocovaní opatrení uvoľni…

Pri lockdowne pre všetkých záujem o očkovanie klesol. Presadzujeme, aby sa od budúceho týždňa pri prehodnocovaní opatrení uvoľnili opatrenia pre ľudí, ktorí sú chránení očkovaním. Opatrenia musia k očkovaniu motivovať, nie ľudí od očkovania odrádzať.

Postupne pribúdajú dáta o tom, ako po zavedení obmedzení pre všetkých ľudí na Slovensku bez rozdielu medzi tými, ktorí sú chránení očkovaním a tými, ktorí nie sú, výrazne klesol záujem o očkovanie. Podobný efekt vidíme aj v Rakúsku – záujem o očkovanie sa zvýšil, keď ľudia chránení očkovaním mali pri obmedzeniach výhody a naopak poklesol pri lockdowne pre všetkých. Nie je to dobrá správa, pretože opakujúce sa lockdowny ľudí nechránia. Riešia iba akútnu situáciu v nemocniciach, ale ochorenia aj obete iba odsúvajú na neskôr. Preto strana Za ľudí vždy konzistentne presadzovala, že opatrenia majú motivovať k očkovaniu a nie ľudí od očkovania odrádzať, keďže očkovanie je osobitne u starších ľudí jediný nástroj, ako chrániť ich zdravie a zabezpečiť fungovanie nemocníc pre všetkých. Ich kapacitu potrebujeme využiť pre všetkých chorých ľudí, nie iba pre ľudí s koronou, proti ktorej existuje očkovanie. Zaočkovanie čo najväčšej časti obyvateľov je považované za riešením pandémie na celom svete bez ohľadu na charakter spoločenského usporiadania, v Japonsku, v Číne, v Rusku či v Indii a vo všetkých vyspelých krajinách sveta. Tak ako očkovanie porazilo mnohé infekčné choroby v minulosti, pomôže aj pri zápase so súčasnou pandémiou. Preto musíme pri navrhovaní opatrení urobiť maximum, aby sme ľudí podporili v ich rozhodovaní a pri najbližšej zmene opatrení výrazne zvýhodnili pohyb ľudí, ktorí sú chránení očkovaním. Pretože svojim rozhodnutím chránia svoje zdravie, chránia zdravie všetkých ostatných, pretože nezaťažujú nemocnice, a chránia ekonomiku a pracovné miesta.


Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *