islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PRIMITÍVNY VÝSMECH NA ADRESU VŠETKÝCH ZDRAVOTNÍKOV 😣 Polícia Slovenskej republiky označila tento hoax pravdepodobne za najodpud…

PRIMITÍVNY VÝSMECH NA ADRESU VŠETKÝCH ZDRAVOTNÍKOV 😣

Polícia Slovenskej republiky označila tento hoax pravdepodobne za najodpudivejší prípad od začiatku pandémie. Stojíme pri polícii, ktorá sa od začiatku pandémie vytrvalo venuje vyvracaniu škodlivých dezinformácií o covide.


TOTÁLNY A PRIMITÍVNY VÝSMECH: TENTO MUŽ MÁ COVID-19 A URÁŽA VŠETKÝCH ZDRAVOTNÍKOV

Toto je pravdepodobne najodpudivejší prípad, ktorý sa od vypuknutia pandémie koronavírusu na Slovensku stal. Čítajte ďalej.

Na Facebooku sa šíri video, na ktorom je muž hospitalizovaný v nemocnici. Muž vo videu o.i. hovorí:
➡ má Covid-19 (pozitívny test)
➡ má zápal pľúc (vraj to je lekárom jedno, hlavné je mať test)
➡ leží vraj na Covidovom centre na Kramároch, ktoré je podľa jeho záberov prázdne, k čomu dodá „Takto sa vytvárajú covidové štatistiky.“

Podľa vlastného vyjadrenia bol autor tohto videa „nútený“ ho vymazať, o čom informoval tu: https://www.facebook.com/peruzinsky (viac kontextu tu https://www.facebook.com/100018198112655/posts/924261444857117/?app=fbl)

Video si však žije vlastným životom, keď ho ďalej šíria jeho hoaxerskí kamaráti, napríklad tu: https://www.facebook.com/volodymyr.bondarcuk.1/videos/3033465410246519/

REAKCIA NEMOCNICE

Kontaktovali sme Univerzitná nemocnica Bratislava a zistili sme nasledovné:
➡ muž sa v čase nakrútenia videa nenachádzal na Covid oddelení, ako tvrdil
➡ muž bol v tom čase v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia
➡ muž je už momentálne na Covid oddelení, kde je 55 pacientov, z ktorých je 80% nezaočkovaných

CELÉ VYJADRENIE NEMOCNICE A APEL NA VEREJNOSŤ

Osoba vo videu sa nachádza v priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia v Nemocnici akad. L.Dérera na Kramároch, ktoré slúžia ako izolačné priestory pre pacienta u ktorého je diagnostikované ochorenie COVID-19. Táto osoba sa nenachádza na COVID oddelení ako vo videu tvrdí, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Takýto pacient, ktorý má klinické príznaky ochorenia a tiež pozitívny test je v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia uložený do doby jeho prevozu na COVID oddelenie, ktoré sa nachádza v rámci danej nemocnice.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava je aktuálne hospitalizovaných 55 pacientov s ochorením COVID-19. Naši zdravotníci sa ešte nestihli spamätať z náročného obdobia 2. vlny pandémie a dnes sa opäť denne stretávajú s náporom pacientov ( z ktorých je 80 percent nezaočkovaných) v našich nemocniciach, kde okrem starostlivosti na COVID oddeleniach poskytujeme aj bielu zdravotnú starostlivosť.

Veľmi nás mrzí takého zľahčovanie situácie a tiež zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Vyjadrenia osoby vo videu nie sú na mieste a absolútne neopisujú reálnu situáciu v našej nemocnici.

Poznámka od stránky Hoaxy a podvody – Polícia SR:
⚠ Osoba menovaná v tomto statuse zverejnila všetky údaje o svojom zdravotnom stave na verejne dostupnom mieste na Facebooku. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *