islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PROROK MICHEÁŠ BY MOHOL TIETO SLOVÁ POVEDAŤ AJ DNES Prečítajte si alebo si vypočujte kázeň Eriky Sokola z minulej nedele. „Vyp…

PROROK MICHEÁŠ BY MOHOL TIETO SLOVÁ POVEDAŤ AJ DNES

Prečítajte si alebo si vypočujte kázeň Eriky Sokola z minulej nedele.

„Vypočuté prorokove slová, kedy človek viac miluje zlo a nenávidí dobro, kde sa človek pasuje do úlohy a postavenia Boha sú výstrahou k zneužívaniu danej príležitosti. Micheášova kritika je adresovaná tým, ktorí sú v mocenskom postavení, k tým, ktorí by svoje postavenie mali využívať na to, aby ľudí, ktorých spravujú, viedli k šťastnému, spokojnému životu, ale oni namiesto toho zneužívajú svoju moc vo svoj prospech. Prorok obviňuje sudcov, ktorí berú úplatky a vynášajú nesprávne rozsudky. Obviňuje falošných prorokov či kňazov, ktorí sa spreneverili svojmu poslaniu.
Keď čítame tieto prorokove výroky, cítime, že vrie v ňom krv od spravodlivého hnevu. Keď toto všetko hovorí, cítime, aká veľká vášeň pre Božiu pravdu a spravodlivosť ho poháňa do tejto kritiky.
Ale túžba po spravodlivosti, po spravodlivom konaní, po ľudskosti sa objavuje aj u nás. Veď počuté slová vôbec nie sú pre nás cudzie. Hoci nás od ich napísania delia tisícročia, dokážeme ich bez ťažkostí pochopiť. Prorok by ich mohol povedať aj dnes, a boli by celkom aktuálne. Veď zlo a nenávisť má aj dnes veľkú moc a spôsobuje veľa bolesti, smútku, či straty.
A práve pre toto, sme nútení čítať tieto slová nielen ako historický text, ktorý hovorí o dávnej minulosti, ale ako aktuálne prorocké slová i pre dnešok. Pre dnešnú situáciu, v ktorej žijeme my. Pre dnešné problémy, ktoré riešime my.“

📃 Celý text: http://www.velkykostol.sk/kazen-na-20-nedelu-po-st/
🎧Nahrávka: https://soundcloud.com/user-469034317/20-nedela-po-st-17102021-oslovenie-a-kazen

Foto: Stanislav Griguš

Autor správy, foto a správu publikoval CZ ECAV Bratislava Staré Mesto on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *