islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PROSÍM, POMÔŽME SI SPOLOČNE Situácia na Slovensku sa v súvislosti s pandémiou opäť zhrošuje. Od budúceho týždňa prechádzajú do …

PROSÍM, POMÔŽME SI SPOLOČNE

Situácia na Slovensku sa v súvislosti s pandémiou opäť zhrošuje. Od budúceho týždňa prechádzajú do čiernej farby ďalšie okresy a spolu ich tak na Slovensku bude 24. Počty pozitívne testovaných ľudí rastú a lôžka v nemocniciach sa zapĺňajú.

Ak chceme spoločne chrániť našich najbližších a najzranitelnejších, ak chceme odbremeniť lekárov a zdravotníkov, tak cestou je očkovanie. Očkovanosť na Slovensku je stále nepostačujúca a ako vidíme na štatistikách, práve neočkovaní ľudia sú tí, ktorí majú najťažší priebeh ochorenia.

Ak môžete a stále váhate, dajte sa, prosím, zaočkovať. Ochránite tak seba, ale aj všetkých, na ktorých vám záleží.

Rovnako nezabúdajme ani na ostatné zásady, ktoré nás chránia! Nosme vo vnútorných priestoroch rúška, respirátory, dodržujme odstupy, používajme dezinfekciu a práve v najbližších sviatočných dňoch sa vyhnime cestovaniu do čiernych okresov.

Pandémia ešte rozhodne neskončila, ale každý z nás môže svojou zodpovednosťou prispieť k zníženiu jej negatívnych dopadov!


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *