islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PSK A STAROSTOVIA OBCÍ PODPÍSALI ✍️MEMORANDUM K ODKALISKU POŠA Ochotu spolupracovať pri riešení problematiky environmentálnej zá…

PSK A STAROSTOVIA OBCÍ PODPÍSALI ✍️MEMORANDUM K ODKALISKU POŠA
Ochotu spolupracovať pri riešení problematiky environmentálnej záťaže Odkaliska Poša deklaroval dnes Prešovský samosprávny kraj i tri dotknuté obce podpísaním memoranda.

✅Memorandum o vzájomnej spolupráci podpísal predseda PSK Milan Majerský so starostkou obce Nižný Hrabovec Marcelou Pčolinskou, starostom obce Poša Tadeášom Malým a starostom obce Nižný Hrušov Jánom Fenčákom.

💶Zúčastnené strany sa zhodli na tom, že vzájomná spolupráca by mala spočívať v hľadaní finančných zdrojov potrebných na komplexné preskúmanie telesa odkaliska vrátane podrobných analýz uloženého odpadu. PSK už pritom schválilo 50-tisíc eur na vykonanie geologického prieskumu environmentálnej záťaže Odkaliska Poša, teda odberu vzoriek a následnej analýzy.

☢️Aktéri memoranda sa tiež zaviazali k podpore a spolupráci pri hľadaní riešenia k urýchlenej filtrácii výtoku z odkaliska do Kyjovského potoka a pri hľadaní riešenia celkovej sanácie odkaliska v čo najkratšom čase. Spoločne chcú tiež vytvárať tlak na štátne orgány, ktoré zodpovedajú za riešenie environmentálnej záťaže a jej sanácie.

ℹ️Viac info: https://bit.ly/3MuR41P


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *