islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Rehoľa dominikánov na Slovensku

DOMINIKÁNSKY MESIAC POKOJA (December)

Už piaty rok sa uskutočňuje v rámci Dominikánskej rodiny na celom svete podujatie „Dominikánsky mesiac pokoja“, ktorého cieľom je poukázať na dôležitosť POKOJA v spoločnosti a vo všetkých krajinách.

Už piaty roky Dominikánska rodina z jednej krajiny poukazuje na rôzne nespravodlivosti (rok 2017 – Kolumbia, rok 2018 – Demokratická republika Kongo, rok 2019 – India, rok 2020 – Ukrajina) a pozýva zvyšok Dominikánskej rodiny z celého sveta nielen zapojiť sa do spoznávania ich životov, bojov a ťažkostí, ale aj do modlitby za danú krajinu a do intenzívnejšieho prežívania vzájomnej rodinnej spolupatričnosti. Veď hoci žijeme v rôznych krajinách, žijeme jednu spiritualitu – spiritualitu sv. Dominika. Byť dominikánom či dominikánkou vyžaduje ísť aj za hranice, a to aj za hranice našej krajiny a aj tam spoznávať svojich bratov a sestry.

Tento rok je Dominikánsky mesiac pokoja zameraný na VENEZUELU. Počas celého adventného obdobia vám budeme prinášať rôzne podnety, informácie a pozvánky, ktoré sa budú dotýkať života Dominikánskej rodiny vo Venezuela.

Prosíme, pamätajme počas celého adventného a vianočného obdobia vo svojich modlitbách na našich bratov a sestry vo Venezuele.

Už teraz vás pozývame k spoločnej modlitbe Dominikánskej rodiny na Slovensku za Dominikánsku rodinu vo Venezuele, ktorá sa uskutoční 1. januára 2022. Túto modlitbu budeme vysielať aj online formou.

Spojme sa v modlitbe za Dominikánsku rodinu vo Venezuele“

Autor správy, foto a správu publikoval Rehoľa dominikánov na Slovensku on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *