islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SAKOVEJ MORÁLNY KOMPAS HOVORÍ JASNÝM HLASOM 👎🏻 Slovenská politika je naozaj pre mimoriadne silné žalúdky. Krásnym príkladom je…

SAKOVEJ MORÁLNY KOMPAS HOVORÍ JASNÝM HLASOM 👎🏻

Slovenská politika je naozaj pre mimoriadne silné žalúdky. Krásnym príkladom je alibistka Saková, ktorá sa počas ministrovania dokázala tváriť, že vie a riadi. Ale, žiaľ, ani nevedela a ani neriadila. Výsledkom je žalostný stav rezortu vnútra, ktorý som pred vyše rokom a pol po pani Sakovej prevzal a dodnes naprávame, čo ona a jej predchodca Kaliňák pokazili.

Je pochopiteľné, keď sa po tom všetkom rozhodnú pre odchod do dôchodku všetci, ktorí na to majú nárok. Rozumiem tomu, že nemajú ďalšiu energiu zotrvať kým dôjde k reálnej náprave stavu. Bohužiaľ, to ešte chvíľu potrvá. Bolo len otázkou času, kedy ich bezbrehé a neprofesionálne vedenie v silovom rezorte prinesie svoje ovocie. V tomto prípade poriadne skazené a páchnuce.

Saková dobre vedela, že ministerstvo vnútra má problém prakticky v každej oblasti, od personálnej až po materiálno-technickú. Policajti a ani hasiči nemali v čom chodiť do služby a pomaly ani na čom v tej službe jazdiť, alebo keď sa za vlastné peniaze skladali na papier do tlačiarní, náplne a podobne. Keď sa stratilo 17 miliónov eur z nákupov hasičskej techniky, to žiadny problém nebol, však, pani Saková?

Máte kožu na tvári komentovať akékoľvek personálne zmeny v policajnom zbore po tom, čo ste prehliadali všetky tie zverstvá a trestnú činnosť, ktorá sa diala? Alebo ste o tom nebodaj nevedeli? Nech sa na to pozriem akokoľvek, vychádzajú mi z toho len dve veci. Ak ste o stave polície a trestnej činnosti vlastných funkcionárov po toľkých rokoch v rezorte nevedeli, totálne ste ako manažér zlyhali a boli ste absolútne nekompetentná zastávať pozíciu ministerky. Ak ste o tom vedeli a mlčali ste, zlyhali ste morálne, a ste de facto súčasťou zločinu pretože ste ako nadriadená policajnému prezidentovi dovolili, aby sa diali všetky tie šialené veci, o ktorých sa dnes postupne dozvedáme.

Dnes už dobre vidíme výsledky vášho „apolitického“ a profesionálneho výberu, keď na seba jednotliví funkcionári vypovedajú, končia vo väzbe a padajú už aj prvé odsudzujúce rozsudky ako v prípade pána Szaboa.

Na záver chcem zdôrazniť, že v súčasnosti poverený policajný prezident Štefan Hamran nerobí personálnu politiku cez organizačné zmeny a účelové kontroly a bez otvorenej diskusie ako to mali jeho predchodcovia v obľube, keď bez udania dôvodu hromadne a účelovo preraďovali odborníkov a radových príslušníkov na iné pozície.

S policajnými funkcionármi, voči ktorým má prezident výhrady vedie pohovory, ktoré sú konštruktívne, priamočiare a adresné. Nenariadil účelové kontroly, ktorých jediným cieľom bolo v minulosti zdiskreditovanie „nepohodlných“ funkcionárov a prinútiť ich „dobrovoľne“ opustiť svoje funkcie tak ako to robili nominanti Denisy Sakovej a Roberta Kaliňáka.

Foto: SITA


Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *