islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Slovenskému zdravotníctvu chýbajú systémové riešenia, ktoré ho posunú zo stredoveku do 21. storočia. Aby sa pacienti dostali k l…

Slovenskému zdravotníctvu chýbajú systémové riešenia, ktoré ho posunú zo stredoveku do 21. storočia. Aby sa pacienti dostali k lekárovi, keď ho potrebujú, aby dostali kvalitnú liečbu v moderných priestoroch a aby nemuseli platiť bokom, keď im ide o život. Preto sme spojili sily s Tomášom Szalayom.

Doktor Tomáš Szalay je nielen členom nášho zdravotníckeho tímu a spoluautorom programu, ale aj náš kandidát na ministra zdravotníctva. Je to skúsený zdravotnícky analytik, má skúsenosti s manažovaním, bol pri tvorbe poslednej reformy pred 20 rokmi a ako šéf lekárov v kraji má z prvej ruky všetky problémy a neduhy tohoto sektora. A čo je tiež veľmi dôležité – bojuje proti populistom, za zdravý rozum a za pacientov.

Zdravotníctvo je pre nás veľmi dôležitá téma. Roky ho Smer pľundroval a manažment OĽaNO počas pandémie aj po nej bol katastrofálny. Je pred nami veľa práce a je to robota na veľa veľa rokov. Verím však tomu, že Tomáš Szalay na to naozaj má.


Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *