islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

SME POVINNÍ ROBIŤ VŠETKO PRE TO, ABY SME OCHRÁNILI NOVINÁROV, KTORÍ ČELIA ZASTRAŠOVANIU Vážim si prácu slobodných a kritickýc…

SME POVINNÍ ROBIŤ VŠETKO PRE TO, ABY SME OCHRÁNILI NOVINÁROV, KTORÍ ČELIA ZASTRAŠOVANIU

Vážim si prácu slobodných a kritických médií, lebo práve tie sú základným pilierom každej fungujúcej demokracie. Práve to musíme mať na zreteli v súvislosti s Medzinárodným dňom za ukončenie beztrestnosti za činy namierené proti novinárom.
Slobodná, nezávislá a na faktoch založená žurnalistika chráni našu spoločnosť pred zneužívaním moci, klamstvami a šírením dezinformácií. Doma aj vo svete však vidíme, že novinári čelia čoraz väčšiemu počtu útokov, ktoré v niektorých prípadoch končia tragicky. Toto je neakceptovateľné. #Slovensko bude spoločne so svojimi medzinárodnými partnermi robiť všetko pre to, aby sme ochránili novinárov, ktorí čelia zastrašovaniu.
🇸🇰 sa aktívne zasadzuje za ukončenie beztrestnosti činov namierených proti novinárom. Naše skúsenosti z nedávnej minulosti nám pripomínajú, že sa tejto téme musíme venovať s väčšou energiou.
Slovensko sa ako člen Koalície pre slobodu médií pripojilo k vyhláseniu Koalície venovanému Medzinárodnému dňu za ukončenie beztrestnosti za činy namierené proti novinárom.

#DiplomaciapreSlovensko


Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *