islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Státisíce ľudí takmer hladujú a ministri si snívajú ružové sny budúcnosti Štátny rozpočet sa na svetlo sveta prediera slimačím …

Státisíce ľudí takmer hladujú a ministri si snívajú ružové sny budúcnosti

Štátny rozpočet sa na svetlo sveta prediera slimačím tempom. Namiesto očakávaného navýšenia financií jednotlivých ministerstiev, všetky bojujú o každé euro. Nedostatok financií však najviac pocíti občan.

Slovenská národná strana si s obavami kladie otázku, kde to skončí. Už teraz máme na Slovensku viac ako 600 000 občanov, ktorí žijú na hranici chudoby. Tá ohrozuje najmä viacdetné a neúplné domácnosti. Hranica chudoby pre jednu dospelú osobu je určená na 435 eur mesačne. Pri domácnosti dvoch dospelých a dvoch detí je hranica na sume 914 eur mesačne. Celkovo sa táto hranica dotkla až 11,4 % obyvateľov Slovenska. Najväčšie percento tvoria nezamestnaní, kde je to viac ako polovica. Skoro 34 % tvoria neúplné rodiny, kde sa o príjem stará len jeden rodič. V dôsledku pandémie sa toto číslo bude pravdepodobne do konca roka ešte zvyšovať o desiatky tisíc občanov, keďže pomoc od štátu je nedostatočná a zlepšenie je v nedohľadne.

Najviac ohrozené sú regióny severovýchodného Slovenska, kde už teraz je chudoba viac ako 20 %. Najmenej sa to prejavuje v Bratislavskom kraji. Samozrejme preto, že v hlavnom meste a okolitých okresoch sa sústreďuje najviac pracovných príležitostí. O koľko percent sa zvýši počet občanov na hranici chudoby po avizovaných zdraženiach energií, potravín a poklese pracovných miest v regiónoch sa ukáže už o pár mesiacov.

Včera predstavili ministri aj očakávaný zákon o exekučnej amnestii, ktorý zas zostal len akousi kozmetickou úpravou pre pár tisíc občanov. Sľuby strany, ktorá na toto občanov pred voľbami nalákala, boli úplne iné, než súčasný návrh zákona. Ten nedokáže občanov vymaniť z osídiel chudoby.

Vláda míňa peniaze na projekty očkovacích lotérií a všelijakých kampaní, alebo na predstavovanie automobilov ďalekej budúcnosti. Slovenská národná strana vyzýva vládu, aby skončila s takouto bezduchou propagandistickou politikou a začala sa zaoberať skutočnými problémami občanov. Ľudia potrebujú mať istotu a zabezpečené základné životné potreby.
Načo nám budú v budúcnosti vodíkové automobily, keď si ich nebude mať kto ani za čo kúpiť, lebo celý národ, až na pár vyvolených, bude trpieť a žiť pod hranicou chudoby.
FOTO TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *