islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Taraba sa dohodol s KDH na spoločnom zákone o odstrele medveďa Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Tarab…

Taraba sa dohodol s KDH na spoločnom zákone o odstrele medveďa

Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba sa dohodol s Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) na podpore novely zákona o ochrane prírody, ktorým sa zároveň novelizuje zákon o civilnej ochrane obyvateľstva. Nová právna úprava zefektívni manažment populácie medveďa hnedého a urýchli elimináciu jedincov, ktorí ohrozujú zdravie, životy a majetok ľudí. Šéf envirorezotu tak našiel konsenzus v legislatívnom riešení, ktoré predstavili kresťanskí demokrati v uplynulých dňoch. Novelu zákona, ktorého primárny návrh vypracovalo KDH a envirorezort ho pripomienkoval a zosúladil s platnými zákonmi, Taraba plánuje predložiť na zajtrajšie rokovanie vlády.

Podľa podpredsedu vlády a ministra životného prostredia Tomáša Tarabu každý príčetný politik, ktorému záleží na živote a zdraví ľudí, musí vidieť, že otázka premnožených medveďov je už dávno mimo kontroly. „Ochrana života, zdravia a majetku ľudí má evidentne potenciál nájsť široký konsenzus nielen v rámci koalície, ale aj v opozičných radoch. Som rád, že sa KDH k otázke nájdenia rovnováhy medzi ochranou medveďa a právom človeka na bezpečnejší život v intravilánoch miest a obcí, ako aj v ich blízkom okolí, postavilo zodpovedne a racionálne. KDH predložilo vlastný ideový návrh riešenia, s ktorým som sa stotožnil a zároveň nám umožnil doplniť náš návrh tak, aby viedol k vzájomnej zhode,“ zdôraznil Taraba.

Taraba rovnako ocenil prístup premiéra Fica a predsedov strany Hlas a SNS, ktorí mu dali súhlas na rokovanie aj s opozíciou: „My na presadenie tohto zákona nepotrebujeme síce opozíciu, ale chceme ukázať, že okrem extrémistickej časti opozície okolo Progresívneho Slovenska, sme pripravení komunikovať odborne s kýmkoľvek, čo predošlá vláda arogantne nerobila,“ uzavrel Taraba.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *