islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

Priatelia,
Boh je nádherný. Všetko okolo nás je nádherné ak pozeráme Božími očami – láskou. Sv. František chválil Pána neustále a to nás môže inšpirovať.

PIESEŇ BRATA SLNKA

Najvyšší, všemohúci, dobrý Pane, tebe patria chvály, sláva i česť a všetko dobrorečenie. Len tebe, ó Najvyšší náležia, a žiaden človek nie je hodný ani tvoje meno vysloviť. Buď chválený, môj Pane, tvorstvom svojím všetkým: zvlášť pánom bratom slnkom, čo prebúdza deň a svetlom osvecuje nás; A krásne je a planie veľkým leskom; ó Najvyšší, to odžaruje obraz tvoj.

Buď chválený, môj Pane, sestrou lunou a hviezdami, ktoré si jagavé a krásne rozsial nebies cestami. Buď chválený, môj Pane, bratom vetrom, ovzduším a oblakmi, i jasným a každým povetrím, ktorými udržuješ žitie veciam svojim stvoreným.

Buď chválený, môj Pane, sestrou vodou, ktorá je užitočná veľmi, pokorná, a drahocenná, čistá.
Buď chválený, môj Pane, bratom ohňom, ktorým ožaruješ noci; krásny je, ihravý a mohutný i mocný. Buď chválený, môj Pane, sestrou našou matkou zemou, ktorá nás živí a slúži nám, a plody rôzne rodí i kvety farbisté a byliny. Buď chválený, môj Pane, tými, ktorí odpúšťajú z lásky k tebe a zakúšajú choroby a útrapy; blahoslavení, ktorí ich znášajú v pokoji, bo ty, Najvyšší, korunou ich odmeníš.

Buď chválený, môj Pane, sestrou našou smrťou tela, pred ktorou neunikne žiaden človek žijúci. Prebeda tým, čo umierajú v hriechoch smrteľných! Blažení, ktorých nájde odovzdaných v tvojej vôli svätej, bo druhá smrť im škodiť sily nemá. Ďakujte môjmu Pánovi, dobrorečte a chváľte ho, a s veľkou pokorou mu slúžte. Amen.

Originál: You´re Beautiful
Autor: Phil Wickham, preklad: ESPÉ

#BOH #JE #NÁDHERNÝ


When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.
Autor správy, foto a správu publikoval Františkáni – Slovensko on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *