islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

📌 ODMIETAME NÁLEPKOVANIE MIMOVLÁDNYCH ORGANIZÁCIÍ 📌

V demokracii si ľudia vzájomne pomáhajú, zaujímajú sa o prostredie, kde žijú a slobodne sa vyjadrujú k spoločenským problémom. Preto odmietame akékoľvek okliešťovanie priestoru pre občiansku aktivitu a odmietame šikanu mimovládnych organizácií, ktorá nesie znaky označovania fiktívnych nepriateľov štátu z čias 2. svetovej vojny.

Najnovší návrh z dielne SNS proti mimovládnym organizáciám má v putinskom a orbánovskom duchu nálepkovať a komplikovať činnosť ľudí a organizácií, ktoré sa snažia zlepšovať svoje okolie a pomáhať slabším. Treba otvorene povedať, že skutočným cieľom týchto návrhov je ďalej polarizovať spoločnosť a zasievať nedôveru medzi ľuďmi.

Návrh SNS je potrebné odmietnuť, pretože:
👉 SNS ním len odpútava pozornosť od skutočných problémov našich občanov, našich rodín, našich detí aj seniorov.
👉 Vládna koalícia na jednej strane rozväzuje ruky podvodníkom a mafii novelami trestného práva, ale na druhej strane by prijatím tejto legislatívy bezdôvodne sprísnila podmienky pre pomáhajúce a charitatívne organizácie len preto, že prijmú dar 5000 EUR zo zahraničia napríklad na vysadenie stromov, alebo pomoc ľuďom v núdzi. Týchto ľudí chce byrokraticky šikanovať, nálepkovať a robiť z nich terče spochybňovania a nenávisti.
👉 Návrh je protieurópsky a ide proti základným európskym hodnotám. Obdobný zákon bol prijatý v Maďarsku v roku 2017, Európsky súdny dvor následne rozhodol, že je v rozpore s európskou legislatívou. Podobná legislatíva (Zákon o zahraničných agentoch) existuje v Rusku a slúži na stigmatizáciu médií využívajúcich aj zahraničné finančné zdroje

Slovensko má objektívny problém s nepriznaným zahraničným vplyvom nepriateľských štátov, ktoré sa usilujú o rozvrat demokratických procesov u nás a narušujú súdržnosť našej spoločnosti pre svoje vlastné ciele. Tento zákon vôbec nerieši podstatu tohto problému a preto ho musí každý slušný, súdny a demokraticky zmýšľajúci človek odmietnuť.

PS: a dnes je protest pred NRSR o 18:00 – s kým sa tam vidíme? 🧐


When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted. Autor správy, foto a správu publikoval Nadácia Ekopolis on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *