islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

🚆 VÝSTAVBA PRESTUPNÉHO TERMINÁLU VO VRAKUNI

Pozrite si ako pokročila výstavba (máj 2024).

Koľajový zvršok je vymenený, postavené je nástupište, verejné osvetlenie aj protihlukové steny. V súčasnosti prebieha montáž prístrešku, výstavba prístupových chodníkov, osádzanie dlažby a finalizácia inžinierskych sietí.

Nová železničná zastávka Vrakuňa nahradí súčasnú provizórnu rovnomennú zastávku na jednokoľajnej železničnej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Zastávka Vrakuňa je jedným z tzv. terminálov integrovanej osobnej prepravy (TIOP). Nachádzať sa bude v tesnom susedstve súčasného obratiska autobusov a trolejbusov Čiližská na Dolných honoch, čím sa zabezpečí jednoduchý prestup medzi vlakmi a MHD.

Nástupná zastávka Čiližská pre autobusy a trolejbusy bude posunutá zo súčasnej polohy do novej polohy oproti súčasnému výstupišťu trolejbusov. K obom koncom nástupišťa novej zastávky budú vybudované chodníky od Dvojkrížnej ulice. Zastávka bude vybavená aj prístreškami pre bicykle.

Výstavba celého terminálu by mala byť ukončená do leta 2024.

🎥 Video: Michal Feik. Za spoluprácu pri tvorbe videa ďakujeme Železniciam Slovenskej republiky a zhotoviteľovi TSS Grade.


When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.
Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *