islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

This content isn’t available right now

Zápisky z ciest generálneho promótora pre ruženec, brata Lawrence Lew OP, ktorý sa v týchto dňoch nachádza na Slovensku

12. deň: Košice – Dnes sa konala oslava 30. výročia založenia Dominikánskeho mariánskeho centra, ktoré sídli v Košiciach, a ktoré slúži Ružencovým bratstvám a združeniam na celom Slovensku.
Na začiatku sme privítali sochu Panny Márie Ružencovej, potom sme sa pomodlili 5 desiatkov ruženca. Potom som predniesol príhovor o teológii modlitby ruženca; o náuke svätého Tomáša o modlitbe; o modlitbe s pomocou posvätného umením a o celosvetovej organizácii Ružencového bratstva. Následne sme slávili svätú omšu, ktorú celebroval provinciál, pričom ja som kázal o ruženci ako o našom „hornej miestnosti“, v ktorej sa spolu s Máriou modlíme za nové vyliatie Ducha Svätého, aby sme naplnení jeho darmi a Božou milosťou a nesúc v srdci Božie slovo mohli byť poslaní ako apoštoli dobrej zvesti o našom „zbožštení“ a spáse. Po homílii som korunoval sochu Panny Márie Ružencovej korunou, ktorá bola pripravená pre túto príležitosť.
Po svätej omši sa konala recepcia, na ktorej som sa stretol so starým slovenským priateľom, spoznal nových ľudí a podpisoval výtlačky mojej ružencovej knihy.
Potom sme cestovali späť do Zvolena cez Levoču, ktorá má najkrajšie stredoveké oltáre, a Staré Hory s ich malou mariánskou bazilikou.


When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group of people, changed who can see it or it’s been deleted.
Autor správy, foto a správu publikoval Rehoľa dominikánov na Slovensku on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *