islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Timeline photos

Dnes si pripomíname 65 rokov od úmrtia blahoslaveného redemptoristu Nikolaja Čarneckého, ukrajinského katolíckeho biskupa, ktorý podstúpil mučenícku smrť z rúk sovietskych komunistov. Bol verným katolíkom a redemptoristom, a taktiež verejným svedkom pravdy, že potrebujeme Vykupiteľa a že žiadna vláda ani politický systém ho nikdy nemôžu nahradiť.

Ako sa to často stávalo s dôležitými väzňami komunistov, bol prepustený len preto, že jeho fyzický stav sa veľmi zhoršil a komunisti sa obávali, aby z neho neurobili mučeníka. V čase jeho prepustenia v roku 1956 sa zdalo, že mu hrozí smrť v dôsledku viacerých ochorení, ktorými sa nakazil počas pobytu vo väzení.

Boh vo svojom milosrdenstve však urobil zázrak. Nikolaj sa uzdravil a po oslobodení žil ešte tri roky. Počas tohto obdobia bol nútený žiť v tichosti v byte, ale pripravoval kandidátov na kňazstvo, vysvätil niekoľko mužov a naďalej pôsobil na ostatných svojím modlitbovým a trpezlivým životom. Návštevníci dokonca uvádzali, že ho našli v extáze pri modlitbe.

Blahoslavený Nikolaj Čarnecký, prihováraj sa za nás!

Autor správy, foto a správu publikoval Redemptoristi on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *