islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Tretinový nárast návštevnosti v lige, v pohároch päťciferný priemer

🔴⚫ Zápasy Spartaka na domácom štadióne navštívilo dovedna 72 592 divákov, čo je o vyše 17 tisíc fanúšikov viac ako vlani. Najvyššia návšteva, čo bola aj top návšteva sezóny v lige, bola na jesennom derby, ktoré v Trnave videlo 12 528 fanúšikov. Priemerne ich bolo na ligových zápasoch 4537 a nárast o viac ako 30 percent oproti minulému roku.

K tomu treba prirátať ešte šesť zápasov v predkolách a skupine Európskej konferenčnej ligy, ktoré tieto čísla zdvojnásobili – pohárové zápasy videlo dovedna 80 600 fanúšikov, teda priemerne 13 433 na jeden zápas. Najviac ich bolo, pochopiteľne, zvedavých na zápas Spartak – Fenerbahce – 17 528.

Viac štatistík z uplynulej sezóny sa dočítate na webe ⬇


Spartak má za sebou náročnú sezónu, počas ktorej odohral úctyhodných 52 zápasov. V lige ich bolo 32, šesť v predkolách Európskej konferenčnej ligy, ďalších 6 v skupine a napokon osem duelov v Slovnaft cupe. Pre zaujímavosť, ešte o dva viac ich spartakovci odohrali pred piatimi ro… Autor správy, foto a správu publikoval FC Spartak Trnava on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *