islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

UVOĽŇUJEME 93 MILIÓNOV EUR PRE SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO Ministerstvo financií uvoľňuje celkovo 90 miliónov eur do zdravotníctva…

UVOĽŇUJEME 93 MILIÓNOV EUR PRE SLOVENSKÉ ZDRAVOTNÍCTVO

Ministerstvo financií uvoľňuje celkovo 90 miliónov eur do zdravotníctva prostredníctvom zdravotných poisťovní. Situáciu zároveň naďalej priebežne monitorujeme aj v súvislosti s priebehom pandémie. Ďalšie 3 milióny pribudnú jednotlivým nemocniciam na kúpu nových prístrojov či potrebné rekonštrukcie. V našom dlhodobom záujme totiž je, aby slovenskí pacienti dostávali kvalitnú zdravotnú starostlivosť.

💡Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach si za poskytnuté prostriedky zabezpečí prístroje pre pracovisko zubného lekárstva, Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici nemocničné lôžka, ale zároveň vybuduje stomatologické pracovisko či nakúpi potrebné sonografické vybavenie. Nové prístroje vďaka týmto financiám pribudnú aj na rehabilitačnom oddelení vo fakultnej nemocnici v Trnave. Prostriedky sú určené aj pre FN Trenčín, FNsP v Nových Zámkoch, DFN Košice, NÚTPCHaHCH Vyšné Hágy, Úrad verejného zdravotníctva SR či úrad Ministerstva zdravotníctva SR.

#ministerstvofinancii #zdravotnictvo #podporazdravotnictva


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *