islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V Červeníku sa stretli kňazi a dobrovoľníci farských charít

V utorok 7. mája 2024 sa v priestoroch Pastoračného centra v Červeníku uskutočnilo diecézne stretnutie kňazov a dobrovoľníkov farských charít. Stretnutie sa nieslo v pokojnej priateľskej atmosfére, ku ktorej svojou prítomnosťou prispel aj trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch a potešil zúčastnených milým slovom a spevom.

Hlavnou myšlienkou stretnutia bolo jeho biskupské heslo Corde videre (Vidieť srdcom). Toto heslo v nás môže zapáliť iskru, vďaka ktorej budeme viac otvorení pre hľadanie pravdy a túžby pomáhať ostatným. Spolu s evanjeliom dňa nám pripomína, že máme s vierou a pokorou prijímať cestu, ktorá nám ukazuje, že až keď sme ochotní vzdať sa vlastného «ja», máme možnosť spoznávať dovtedy nepoznanú krásu a rozmanitosť života. Viac tu:


ČERVENÍK 10. mája 2024 – V utorok 7. mája sa v priestoroch Pastoračného centra v Červeníku uskutočnilo diecézne stretnutie kňazov a dobrovoľníkov farských charít. Stretnutie sa nieslo v pokojnej priateľskej atmosfére, ku ktorej svojou prítomnosťou prispel aj trnavský arcibiskup M…
Autor správy, foto a správu publikoval Trnavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *