islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V MESTE SA ZAČALI SÚVISLÉ OPRAVY PIATICH ULÍC ⚠️🛣 Tento týždeň sa začalo so súvislými opravami viacerých ciest a priľahlých cho…

V MESTE SA ZAČALI SÚVISLÉ OPRAVY PIATICH ULÍC ⚠️🛣

Tento týždeň sa začalo so súvislými opravami viacerých ciest a priľahlých chodníkov v našom meste v rámci prác na I. etape „Opravy asfaltových povrchov a práce na komunikáciách vo vlastníctve mesta Košice.“ Tie za cenu 4,56 milióna eur s DPH realizuje spoločnosť Eurovia Sk, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní.

👷‍♂️ Jej zamestnanci začali s opravami na 📍 Jaltskej a Lomonosovovej ulici, od budúceho týždňa nastúpia aj na Čermeľskú cestu a Pražskú ulicu. 👉 Dokopy sa zrekonštruujú úseky v dĺžke 5,5 km.

⚠️ Začiatkom júna sa začne aj súvislá oprava 3,6 km dlhého úseku na 📍 Triede KVP.

⏰ Eurovia Sk by chcela všetky tieto komunikácie zrekonštruovať do šiestich týždňov od začiatku prác. Dovtedy sa musia motoristi a chodci pripraviť na miestach stavebných prác na viaceré dopravné obmedzenia v podobe zníženej rýchlosti a zúženej vozovky. 🚧

🅿️ Na Jaltskej, Pražskej a Lomonosovovej ulici táto rekonštrukcia obmedzí aj možnosti parkovania. Počas stavebných prác nie je na spomínaných uliciach vylúčené ani krátkodobé zdržanie.

Po skončení 1. etapy sa pripravuje vypísanie verejného obstarávania na ďalšie pokračovanie tohto projektu. V pláne sú súvislé opravy ciest a chodníkov na 👉 Hronskej, Krosnianskej, Turgenevovej, Magnezitárskej v odhadovanej hodnote 2,5 milióna eur.

🚧 Mesto zároveň vo svojich uliciach pokračuje s odstraňovaním výtlkov. Ak chcete upozorniť na zatiaľ neopravený výtlk, môžete tak aj s bližším popisom jeho polohy urobiť emailom na adrese 📧 vytlky@kosice.sk.

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/v-meste-sa-zacali-suvisle-opravy-piatich-ulic-za-vyse-4-5-miliona-eur


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *