islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V SOBOTU 20. APRÍLA VÁS POZÝVAME NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ DO ČUNOVSKÉHO EKOCENTRA

V SOBOTU 20. APRÍLA VÁS POZÝVAME NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ DO ČUNOVSKÉHO EKOCENTRA

🌳 Čunovské environmentálno-vzdelávacie centrum sa nachádza na jedinečnom mieste a bude inštitúciou s medzinárodným presahom, aká dosiaľ v kraji nejestvovala. Bratislavská mestská časť Čunovo totiž leží pri hraniciach s Rakúskom i Maďarskom a zároveň na hranici Chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy.

👩‍👩‍👧‍👦 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE PRE VEREJNOSŤ

🍀 Počas otvorenia Ekocentra na vás čaká bohatý program, sprievodné podujatia, workshopy, tvorivé dielne zamerané na lužné lesy a Dunaj, animátori či kultúrne vystúpenia. Chýbať nebudú poznávačky prírodnín, ako aj prezentácia najväčších mýtov a hoaxov o životnom prostredí.

🎎 V rámci kultúrneho programu sa môžete tešiť na ekologicky zamerané predstavenia: Hru na odpadových vreciach, Divadlo o lovcovi plastov či Kompost story. Prejsť sa môžete aj malebnou záhradou, kde Bratislavská župa obnovila zeleň, vysadila stromy, kroviny, vybudovala biotopové jazierko, altánok či informačné panely.

Tešíme sa na vašu návštevu!

🇪🇺 Ekocentrum Čunovo vzniklo ako výsledok spolupráce slovenských, rakúskych a maďarských partnerov v rámci realizácie cezhraničných projektov Ecoregion SK-AT a Ecoregion SK-HU, podporených z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *