islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

V súvislosti s medializovanými informáciami o majetku bývalej prvej námestníčky generálnej prokuratúry pani Kováčikovej ma konta…

V súvislosti s medializovanými informáciami o majetku bývalej prvej námestníčky generálnej prokuratúry pani Kováčikovej ma kontaktoval pán Kováčik (syn pani Kováčikovej) spoločne so svojou manželkou.

Pán Kováčik a jeho pani manželka pre mňa vysvetlili pôvod bytu a finančných prostriedkov na jeho kúpu, ktorý sa nachádza v rezidencii Zuckermandel. Pani manželka pána Kováčika vysvetlila, že jej majetkové pomery umožnili, aby si mohli s pánom manželom kúpiť byt v tejto rezidencii.

Toto vyjadrenie zverejňujem, pretože mi to príde poctivé vo vzťahu k pánovi Kováčikovi a jeho pani manželke, keďže mi dnes zaslali informácie, ktoré vysvetlili okolnosti užívania tohto bytu, pričom tento byt bol predmetom verejnej diskusie v súvislosti s jeho užívaním zo strany pani Kováčikovej.

Napriek tomu, že moje pochybnosti napr. o právnej kvalifikácii vo veci Jankovská, ako aj ďalšie skutočnosti, ktoré súvisia s pôsobením pani Kováčikovej ako námestníčky gen. prokurátora stále pretrvávajú, s tými nemá nič spoločné ani pán Kováčik ani jeho pani manželka. Preto považujem za správne, to aj takto verejne týmto komentárom oddeliť, keďže deti nie sú zodpovedné za prácu svojich rodičov…

Tak, ako som komunikoval pánovi Kováčikovi, tak to komunikujem i verejne, že ma mrzí, že tieto informácie boli poskytnuté až dnes (po roku od medializácie), rovnako nerozumiem, že to neodkomunikovala pani Kováčiková v čase, keď bola námestníčkou gen. prokurátora v oficiálnom vyjadrení a to v takom rozsahu, ako boli poskytnuté dnes mne. Na verejného funkcionára z povahy výkonu jeho funkcie platia prísnejšie kritériá ako na osobu, ktorá verejnú funkciu nezastáva. S touto vedomosťou všetci vstupujeme do verejnej funkcie.

Platí však to, čo píšem vyššie – žiadne dieťa nie je zodpovedné za prácu svojich rodičov…


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *