islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Vážený pán Fico,

Vážený pán Fico,

Vaše vyjadrenia na Devíne a dnešné na FB, kde ste podporili mierovú iniciatívu maďarského premiéra Viktora Orbána, považujem za nebezpečné a naivné. Konflikt na Ukrajine nie je možné vyriešiť ďalším ustupovaním agresorovi. História nás učí, že ustupovanie totalitným režimom nevedie k mieru, ale k ďalšej eskalácii. Sovietsky zväz v roku 1968 okupoval Československo a tzv. „mier“, ktorý ponúkali, bol len maskovanou formou ďalšej represie a ovládnutia.

Dnes Putin ponúka Ukrajine rovnaký „mier“ – kapituláciu a odovzdanie územia. Vaše výzvy na prímerie a mierové rokovania sú v skutočnosti výzvami na kapituláciu pred agresorom. Myslieť si, že ustupovanie Putinovi prinesie spravodlivý mier, je nielenže historicky nepravdivé, ale aj nebezpečné pre bezpečnosť celej Európy.

Putin a jeho režim nerozumejú jazyku kompromisu a ústupkov. Rozumejú iba sile a odhodlaniu brániť slobodu a suverenitu. Ak Ukrajina dnes ustúpi, zajtra budú na rade ďalšie krajiny. Vaše volanie po „spravodlivom mieru“ je v skutočnosti volaním po kapitulácii a akceptovaní diktátu agresora.

Skutočný mier môže nastať len vtedy, keď bude agresor donútený rešpektovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Akékoľvek iné riešenie je zradou tých, ktorí dnes na Ukrajine bojujú a umierajú za slobodu a demokraciu. Ak sa nechceme poučiť z histórie, riskujeme, že ju budeme musieť prežiť znova – a tentoraz so všetkými tragickými dôsledkami pre celý svet.

Pán Fico,

namiesto podpory nebezpečných a naivných mierových iniciatív odporúčam, aby ste sa jednoznačne postavili za suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Vyzývam vás, aby ste:

1️⃣. Odsúdili ruskú agresiu: Verejne a jednoznačne odsúďte neoprávnenú a brutálnu inváziu Ruska na Ukrajinu.
2️⃣. Podporili obranné úsilie Ukrajiny: Vyslovte sa za pokračujúcu pomoc Ukrajine v jej boji za slobodu, vrátane vojenskej, ekonomickej a humanitárnej podpory.
3️⃣. Zapojili sa do medzinárodných iniciatív: Pripojte sa k medzinárodným snahám o izoláciu Ruska a zosilnenie sankcií, aby sme donútili Putina k zastaveniu agresie.
4️⃣. Podporili demokratické hodnoty: Aktívne pracujte na posilnení demokracie a právneho štátu v našom regióne, aby sme zabránili opakovaniu podobných situácií v budúcnosti.

Len jasné a nekompromisné postoje a činy môžu prispieť k skutočnému a spravodlivému mieru na Ukrajine a zabezpečiť stabilitu a bezpečnosť v Európe. Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *