islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VEDELI STE, ŽE FICO KLAME? 😂

VEDELI STE, ŽE FICO KLAME? 😂


FICO KLAMAL, KLAME A BUDE KLAMAŤ

Po tom, čo sme v parlamente schváli nový zákon o elektronických komunikáciách, neváhal Robert Fico opäť zvolať tlačovku a na nej – ako je u neho zvykom – klamať.

Píše Slávka Henčeková, asistentka poslanca Jána Benčíka (https://bit.ly/3k5UFap):

„Včera mali predstavitelia Smer-SD ďalšiu tlačovku a povedalo sa tam toľko hnusu, že som to ani nevedela pobrať za jeden deň, tak som si to rozdelila na dva. Ale iné som chcela. Len jednu ukážku za všetky toho, ako klamú a zastrašujú, až sa im z úst práši.

Robert Fico okrem iného hovoril o tom, že bol včera v NR SR schválený zákon o elektronických komunikáciách. Aspoň to je pravda a tam ich dávka pravdy aj končí. Ďalej uvádza:

❌ „Dnes bol, dámy a páni, prijatý zákon o elektronických komunikáciách, ktorý umožňuje Úradu pre verejné zdravotníctvo, alebo pre verejné zdravie, získavať informácie od prevádzkovateľov služieb v oblasti elektronických komunikácií. Čiže dnes tento úrad z dôvodu nejakej mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu, čo je stále v tejto krajine za posledné roky, môže zberať AKÉKOĽVEK INFORMÁCIE O VÁS: KTO S KÝM TELEFONOVAL, KTO KOMU POSIELAL AKÝ MAIL, KEDY TO BOLO, AKO ČASTO, ÚDAJE O ÚČASTNÍKOCH TAKÝCHTO ROZHOVOROV a bez problémov na základe týchto informácií môže z vás robiť nejaký profil, ktorý sa potom dá zneužiť v politickom súboji, v podnikaní, KDEKOĽVEK. Je tu taká smiešna poistka, že do 24 hodín musí požiadať úrad súd, aby odobril takéto zberanie informácií o súkromnom živote. Ale ako vidíte, slovenská realita je taká, že do 24 hod je všetko vonku. Takže vážení občania Slovenskej republiky, teraz sa k vám prihováram na kamery, nie k vám novinárom. Tento štát bez problémov sfalšuje vašu zdravotnú dokumentáciu, ako to urobili v mojom prípade. Tento štát, teda táto vládna koalícia dnes prijala zákon o elektornickej komunikácii, ktorý jednoznačne umožňuje v podstate zberať o vás AKÉKOĽVEK INFORMÁCIE a ZNEUŽÍVAŤ ICH AKÝMKOĽVEK SPÔSOBOM, pretože 24 hod úrad, ktorý je pod plnou kontrolou vlády, úrad verejného zdravotníctva, môže disponovať ZÁSADNÝMI súkromnými informáciami o vašom súkromnom živote a tieto informácie použiť na HOCAKÉ ÚČELY.“❌

Takže predseda politickej strany, právnik, úplne v pohode ľudí straší, že úrad verejného zdravotníctva o nich zbiera AKÉKOĽVEK INFORMÁCIE vrátane jednotlivých hovorov, emailov a že ich môže KEDYKOĽVEK ZNEUŽIŤ na HOCAKÉ ÚČELY a že za to môže vláda. Úplne ignoruje pravdu, že to tak nie je. Úplne a úmyselne ignorujú schválené znenie vrátane schváleného pozmeňujúceho návrhu poslanca Kremského.

AKO TO NAOZAJ JE

👉 ÚVZ môže mať prístup len k telefónnemu číslu, menu, priezvisku, adrese trvalého pobytu, rodnému číslu, číslu OP a k štátnej príslušnosti (§ 110 ods. 2).

👉Údaje môže ÚVZ spracovávať výlučne na plnenie svojich úloh na nevyhnutnú dobu, max. do skončenia mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu (§ 109 ods. 9, viď bod 4 pozmeňujúceho návrhu).

👉Ak si ÚVZ vyžiada údaje, musí do 1 hod od doručenia žiadosti o poskytnutie údajov oznámiť túto žiadosť súdu. Súčasne je povinný bezodkladne podať žiadosť sudcovi o dodatočný súhlas súdu. Ak súd tejto žiadosti do 24 hod nevyhovie, nesmie údaje spracovávať a musí ich zničiť (viď bod 3 pozmeňujúceho návrhu, zmena v § 117 ods. 8 ).

👉Zároveň môže ÚVZ údaje vyžadovať a spracovávať len za účelom ochrany osôb pred hroziacim nebezpečenstvom alebo na účely prijímania opatrení pri ohrození života a zdravia počas mimoriadnej situácie či núdzového stavu (§ 117 ods. 21). Ako bonus musí ÚVZ každý rok podať Ústavnoprávnemu výboru NR SR správu o zákonnosti spracovania údajov (§ 117 ods. 21).

🚫 Žiadne AKÉKOĽVEK INFORMÁCIE či ZÁSADNÉ SÚKROMNÉ INFORMÁCIE, ale presne a úzko vymedzené údaje,

🚫 Žiadne ODPOČÚVANIE telefonátov, ČÍTANIE e-mailov, len poskytnutie základných nevyhnutných údajov,

🚫 Žiadne AKÉKOĽVEK ZNEUŽÍVANIE na HOCAKÉ ÚČELY, ale spracovávanie údajov na presne vymedzené účely na ochranu zdravia a životov pod dohľadom nezávislého súdu a ústavnoprávneho výboru …

… a ⛔️ ŠÍRENIE POPLAŠNEJ SPRÁVY ⛔️ jedného kolosálneho klamára v politike.“

Znenie zákona a celý legislatívny proces: https://bit.ly/3GQDPFY
Pozmeňujúci návrh poslanca Kremského: https://bit.ly/2ZJ8rs5
Tlačovka Smer-SD (výrok od 5:48): https://bit.ly/2YhljW6

Prevzaté od: Slávka Henčeková

Foto: NR SR Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *