islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Vicepremiérka Remišová: Projekt Digitálny žiak má obrovský úspech – už tento mesiac si svoj notebook alebo tablet môže vyzdvihnú…

PRESADILI SME: Prvých 20 000 detí môže využiť príspevok na tablet a notebook v najbližších týždňoch.

Vicepremiérka a predsedníčka strany ZA ĽUDÍ Veronika Remišová dnes oznámila obrovský úspech projektu Digitálny žiak. Celkom 20 000 žiakov základných a stredných škôl si bude môcť prevziať nový notebook alebo tablet ešte tento mesiac.

Projekt bol spustený pred dvoma mesiacmi s cieľom podporiť základné a stredné školy s potrebnou technológiou pre vzdelávanie. Celkovo viac ako 152 000 študentov má nárok na príspevok a doteraz sa prihlásilo viac ako 52 000 študentov.

Pilotná fáza projektu zahŕňa žiakov piatych ročníkov a prvých ročníkov z vybraných škôl. Prvá skupina stredoškolákov už dostala validačné kódy, ktoré môžu použiť na nákup notebookov alebo tabletov z 16 zúčastnených elektroobchodov. Oficiálne spustenie projektu sa očakáva koncom tohto mesiaca, kedy ďalších 20 000 študentov dostane svoje validačné kódy. Títo študenti budú môcť získať svoje digitálne zariadenia z viac ako 500 obchodov po celej Slovenskej republike.

Viac o projekte sa dozviete tu: https://digitalnyziak.sk/

#ZAĽUDÍpomáha #VeronikaRemišová


Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze. Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *