islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Vyjadrenie predsedu vlády SR Eduarda Hegera k podpore reformy ochrany prírody:

Vyjadrenie predsedu vlády SR Eduarda Hegera k podpore reformy ochrany prírody:


PODPORUJEM REFORMU OCHRANY PRÍRODY

Želám si, aby národné parky boli klenotmi Slovenska. Musíme preto výrazne zväčšiť územia, kde bude vládnuť len príroda.

Na plnohodnotných národných parkoch získame všetci. Dnešné i budúce generácie. Od stavu prírody závisí aj kvalita vodných zdrojov, vzduchu a našich životov. Človek je totiž súčasťou prírody, nestojí nad ňou, akurát má schopnosť zničiť ju.

Preto na našich pleciach leží obrovská zodpovednosť za prostredie, v akom žijeme.

Lesníci a ochranári sa musia v národných parkoch stať jedným tímom, ktorý bude prírodu spoločne chrániť a zároveň sa postará o šetrné obhospodarovanie národných parkov.

Tento veľký prerod v zákonoch i v našich mysliach musí stáť na férovom odškodnení súkromných vlastníkov pôdy v národných parkoch a nových pracovných príležitostiach.

Nebojte sa, na národných parkoch žiadna spoločnosť neprerába. Ohľaduplné hospodárenie k prírode, zážitkový a ekologický turizmus nie sú žiadne vzdušné zámky, ale každodenná realita v civilizovaných krajinách sveta.

Verím, že zmenu zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorá nám otvára dvere do zelenšej epochy, v parlamente nakoniec prejde. Ochrana prírody musí byť osobným záujmom každého z nás.

Ministerstvo životného prostredia SR Autor správy, foto a správu publikoval Štátna ochrana prírody SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *