islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VYPLÁCAME JEDNORAZOVÝ PRÍDAVOK RODIČOM DETÍ DO 18 ROKOV 👍 Od dnešného dňa vyplácame druhý jednorazový príspevok na pomoc rodičo…

VYPLÁCAME JEDNORAZOVÝ PRÍDAVOK RODIČOM DETÍ DO 18 ROKOV 👍

Od dnešného dňa vyplácame druhý jednorazový príspevok na pomoc rodičom, ktorý bol jednou z požiadaviek SME RODINA pre podporu rodín v období pandemickej krízy.

V SME RODINA plníme sľuby, ktoré dávame ľuďom. Viac ako 70 miliónov EUR tak rozdelíme na približne 944 000 detí. Aby rodičia nemali starosti so žiadaním o zvýšený prídavok, úrady práce ho vyplatia automaticky v priebehu októbra.

Úrady práce vyplatia rodičom finančný príspevok buď na účet alebo prostredníctvom Slovenskej pošty podľa toho, ako majú rodičia nastavené vyplácanie prídavkov štandardne počas roka.

Rodičia dostanú na každé dieťa do 18 rokov 25,50 € plus 74,50 €, teda celkovo 100 EUR. 💵 Zvýšený prídavok neovplyvňuje jednorazový prídavok na dieťa, ktoré nastúpilo do prvého ročníka základnej školy. Rodina s prváčikom si prilepší domáci rozpočet o celkovo 200 EUR.

Vo vláde sa nám pred časom podarilo presadiť túto jednorazovú pomoc rodinám, no jedným z opatrení, ktoré SME RODINA dlhodobo presadzuje, je systémové zvýšenie inak nízkych rodičovských prídavkov. ❤ Verím, že tento jednorazový zvýšený prídavok pomôže mnohým rodinám napríklad pri financovaní zvýšených výdavkov na školské pomôcky či krúžky.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *