islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Začala sa diecézna fáza synody: Sme tu pred Tebou, Duch Svätý

SME TU PRED TEBOU, DUCH SVÄTÝ

Diecézna fáza predstavuje konzultáciu s Božím ľudom. Jednotlivé diecézne spoločenstvá sú pozvané stretnúť sa v atmosfére modlitby, uvažovať a viesť dialóg vychádzajúc praxe konkrétneho života Cirkvi. Základná otázka je sformulovaná týmito slovami:

„Synodálna Cirkev, ktorá ohlasuje evanjelium, „kráča spoločne“: ako uskutočňujete toto „spoločné kráčanie“ dnes vo vašej partikulárnej cirkvi? Aké kroky nás Duch vyzýva urobiť, aby sme rástli v našom „spoločnom kráčaní“?“

V dialógu spoločenstva bude príležitosť rozmeniť základnú otázku na drobné:

„Aké skúsenosti vašej partikulárnej cirkvi sa vám vybavujú? Akú radosť vo vás vyvolali? Na aké ťažkosti a prekážky ste narazili? Aké zranenia vznikli? Čo ste pochopili? Kde v týchto skúsenostiach zaznieva hlas Ducha? Čo si od nás žiada? Aké body treba potvrdiť, aké sú vyhliadky na zmenu, aké kroky treba urobiť? Kde pozorujeme konsenzus? Aké cesty sa otvárajú pre našu partikulárnu Cirkev?”

Na internetovej stránke synoda.sk je k dispozícii príručka Vademékum a tiež Prípravný dokument synody, v ktorom je sformulovaná základná otázka a desať tematických okruhov. K dispozícii sú na stránke TK KBS (www.tkkbs.sk)

https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211018018


„Sme tu pred Tebou, Duch Svätý: zišli sme sa v Tvojom mene. Ty si náš pravý radca. Príď k nám, stoj pri nás, vstúp do našich sŕdc.“ Touto modlitbou sa v nedeľu 17. októbra začala na Slovensku i v miestnych cirkvách po celom svete diecézna fáza synodálneho procesu. Pápež Fra…
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *